Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Pro vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M3 Pro (2023) та AMD Ryzen 9 5950X (2020) — це двобій архітектур і поколінь. M3 Pro, створений за 3-нм техпроцесом, пропонує високу однопотокову швидкість і енергоефективність, тоді як 16-ядерний Ryzen 9 5950X орієнтований на багатопотокові завдання. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, кеші та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M3 Pro виграє в однопотокових тестах (Geekbench 6 одноядерний: 3158 проти 2276) та енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для MacBook і завдань, чутливих до затримок. AMD Ryzen 9 5950X, незважаючи на старший рік випуску, демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 26017 проти 15106) і кращу інтегровану графіку (57 проти 41). Обирайте M3 Pro для мобільності та швидкої роботи з додатками, а Ryzen 9 — для стаціонарних робочих станцій із важкими обчисленнями.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 3158 проти 2276 у Ryzen 9 5950X, що забезпечує швидший відгук у повсякденних завданнях.
  • AMD Ryzen 9 5950X значно потужніший у багатопотокових сценаріях: Cinebench R23 багатоядерний 26017 проти 15106 у M3 Pro, що важливо для рендерингу та компіляції.
  • M3 Pro перевершує в обробці веб-сторінок (HTML 5 Browser: 363.6 проти 224.5 pages/sec) і фото (142 проти 85 images/sec), демонструючи оптимізацію для креативних додатків.
  • Ryzen 9 5950X лідирує в трасуванні променів (38.4 проти 18.4 Mpixels/sec) і компіляції Clang (147.1 проти 124.1 Klines/sec), що робить його кращим для професійних обчислень.
  • Енергоефективність однаково висока (100 балів в обох), але M3 Pro виконаний за 3-нм техпроцесом, що забезпечує менше тепловиділення в мобільних системах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1977 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 15106 26017

GeekBench v6

File compression 1550 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 124.1 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.6 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 390.6 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 304.6 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 59.9 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 142 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 18.4 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3158 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 15070 12728

PassMark

Integer math 59.4 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 68.7 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 255M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 38.5M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 15.9 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 317.2 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 2195 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4533 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 26022 45602

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M3 Pro GPU (19-core) Немає

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 6 32
Частота 4,05 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 12 32
Множник 40x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 37 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Pro GPU (19-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2304 Немає даних
TMUs 144 Немає даних
ROPs 72 Немає даних
Обчислювальні блоки 288 Немає даних
TGP 30 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 36 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 3 2
Макс. пропускна здатність 153.6 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M3 Pro чи AMD Ryzen 9 5950X?

AMD Ryzen 9 5950X має вищий бал інтегрованої графіки (57 проти 41) і кращу багатопотокову продуктивність, що в поєднанні з дискретною відеокартою робить його кращим для ігор. M3 Pro орієнтований на Mac із закритою екосистемою.

Чи варто оновлюватися з AMD Ryzen 9 5950X на Apple M3 Pro?

Якщо ви працюєте переважно з однопотоковими завданнями (браузер, офіс, фото) і цінуєте мобільність — так. Для багатопотокових обчислень (рендеринг, компіляція) Ryzen 9 5950X залишається потужнішим.

Який процесор енергоефективніший: Apple M3 Pro чи AMD Ryzen 9 5950X?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але M3 Pro виконаний за 3-нм техпроцесом, що забезпечує менше енергоспоживання в MacBook. Ryzen 9 5950X потребує потужнішого охолодження в ПК.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M3 Pro демонструє вищу швидкість в обробці фото (142 images/sec) і фону (59.9 images/sec), що робить його кращим для відеомонтажу в Final Cut Pro. Ryzen 9 5950X виграє в трасуванні променів, що корисно для 3D-рендерингу.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Apple M3 Pro використовує уніфіковану пам'ять LPDDR5 із високою пропускною здатністю, а AMD Ryzen 9 5950X підтримує DDR4-3200. Вибір залежить від платформи: Mac або ПК на AM4.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.