Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Pro vs AMD Ryzen 9 9900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M3 Pro та AMD Ryzen 9 9900X — це битва двох архітектур: ARM від Apple та x86 від AMD. M3 Pro вийшов у 2023 році та орієнтований на Mac, тоді як Ryzen 9 9900X, представлений у 2024-му, — це потужний десктопний процесор для ПК. Обидві моделі мають високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 9900X значно випереджає Apple M3 Pro у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 33042 проти 15106, а Passmark багатоядерний — 54877 проти 26022. Він також швидший у компіляції, рендерингу та трасуванні променів. Однак M3 Pro пропонує кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів) і сильніший в обробці фото (142 проти 118,4 зображень/с). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій, обирайте Ryzen 9 9900X. Для ноутбуків Mac з акцентом на енергоспоживання — M3 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 9900X майже вдвічі потужніший за M3 Pro (Cinebench R23 багатоядерний: 33042 проти 15106).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 9900X трохи швидший (Geekbench 6 одноядерний: 3340 проти 3158).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 9900X має вищий бал (70 проти 41), що дає перевагу в трасуванні променів (45,5 проти 18,4 Мпікс/с).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, що свідчить про однаково високу ефективність.
  • Обробка фото: M3 Pro швидший (142 проти 118,4 зображень/с), що може бути важливим для фотографів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1977 2232
Cinebench R23 (багатоядерний) 15106 33042

GeekBench v6

File compression 1550 MB/sec 1510 MB/sec
Clang compilation 124.1 Klines/sec 191.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.6 pages/sec 361.8 pages/sec
PDF Renderer 390.6 Mpixels/sec 534 Mpixels/sec
Text processing 304.6 pages/sec 350.5 pages/sec
Background blur 59.9 images/sec 82.7 images/sec
Photo processing 142 images/sec 118.4 images/sec
Ray tracing 18.4 Mpixels/sec 45.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3158 3340
Geekbench 6 (багатоядерний) 15070 19543

PassMark

Integer math 59.4 GOps/sec 182.5 GOps/sec
Floating point math 68.7 GOps/sec 119.9 GOps/sec
Find prime numbers 255M Primes/sec 421M Primes/sec
Random string sorting 38.5M Strings/sec 72.6M Strings/sec
Data encryption 15.9 GBytes/sec 33.9 GBytes/sec
Data compression 317.2 MBytes/sec 685.1 MBytes/sec
Physics 2195 Frames/sec 3468 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 54.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4533 4688
Passmark CPU (багатоядерний) 26022 54877

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M3 Pro GPU (19-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 6 24
Частота 4,05 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 12 24
Множник 40x 44x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 37 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 120 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Pro GPU (19-core) Radeon Graphics
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 2304 Немає даних
TMUs 144 Немає даних
ROPs 72 Немає даних
Обчислювальні блоки 288 Немає даних
TGP 30 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
Макс. розмір 36 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 3 2
Макс. пропускна здатність 153.6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 9900X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M3 Pro чи AMD Ryzen 9 9900X?

AMD Ryzen 9 9900X має кращу інтегровану графіку та вищу багатопотокову продуктивність, що робить його більш підходящим для ігор на ПК. M3 Pro також здатний запускати ігри, але поступається в трасуванні променів.

Чи варто обирати Apple M3 Pro для професійної роботи?

Так, M3 Pro добре підходить для роботи з фото, текстовими документами та браузером завдяки високій енергоефективності. Однак для важких обчислень, як-от компіляція коду чи рендеринг, Ryzen 9 9900X буде кращим.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 9 9900X трохи випереджає M3 Pro в однопотокових тестах: Geekbench 6 одноядерний — 3340 проти 3158, Cinebench R23 одноядерний — 2232 проти 1977.

Чи можна порівнювати Apple M3 Pro та AMD Ryzen 9 9900X за енергоспоживанням?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), що свідчить про високу ефективність. Однак M3 Pro споживає менше енергії в ноутбуках, тоді як Ryzen 9 9900X потребує потужнішого охолодження.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Ryzen 9 9900X забезпечує вищу продуктивність у рендерингу та трасуванні променів, що важливо для відеомонтажу. M3 Pro також справляється, але поступається в багатопотокових завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.