Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 vs AMD Ryzen 5 4600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M3 та AMD Ryzen 5 4600G – це двобій сучасного ARM-чипа від Apple і перевіреного часом APU від AMD. M3, випущений у 2023 році, пропонує видатну однопотокову продуктивність та енергоефективність, тоді як Ryzen 5 4600G (2020) є бюджетним рішенням для ПК із потужною вбудованою графікою. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M3 значно випереджає AMD Ryzen 5 4600G в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1904 проти 1221) та енергоефективності, що робить його ідеальним для MacBook і легких ноутбуків. Однак Ryzen 5 4600G пропонує кращу багатопотокову продуктивність відносно ціни та потужну інтегровану графіку для бюджетних ігрових збірок. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія в однопотокових сценаріях і автономність – обирайте M3. Для збірки ПК з обмеженим бюджетом і акцентом на графіку – Ryzen 5 4600G.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 набирає 77 балів проти 45 у Ryzen 5 4600G, що підтверджується тестами Geekbench 6 (3009 vs 1633) та Cinebench R23 (1904 vs 1221).
  • Багатопотокова продуктивність: M3 лідирує з 26 балами проти 16, але різниця менша: Cinebench R23 багатоядерний 10454 vs 9348, Passmark багатоядерний 19194 vs 16066.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M3 досягає цього при значно нижчому TDP (близько 10 Вт проти 65 Вт у Ryzen), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 4600G має потужнішу вбудовану графіку Radeon (бал 25 проти 38 у M3, але M3 демонструє вищі показники в Photo processing: 114.8 проти 54.5 images/sec).
  • Дата виходу та сумісність: M3 вийшов у 2023 році і працює тільки в Mac, тоді як Ryzen 5 4600G (2020) сумісний з платформою AM4, що дозволяє гнучко оновлювати ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1904 1221
Cinebench R23 (багатоядерний) 10454 9348

GeekBench v6

File compression 1260 MB/sec 535.2 MB/sec
Clang compilation 94.7 Klines/sec 48.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.5 pages/sec 139.6 pages/sec
PDF Renderer 313.9 Mpixels/sec 199.9 Mpixels/sec
Text processing 297 pages/sec 141.2 pages/sec
Background blur 50.2 images/sec 37.3 images/sec
Photo processing 114.8 images/sec 54.5 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3009 1633
Geekbench 6 (багатоядерний) 11815 6725

PassMark

Integer math 42 GOps/sec 51 GOps/sec
Floating point math 48.6 GOps/sec 30.1 GOps/sec
Find prime numbers 236M Primes/sec 32M Primes/sec
Random string sorting 27.6M Strings/sec 24.3M Strings/sec
Data encryption 11.5 GBytes/sec 13.7 GBytes/sec
Data compression 228.8 MBytes/sec 232.7 MBytes/sec
Physics 1875 Frames/sec 678 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 15.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4753 2658
Passmark CPU (багатоядерний) 19194 16066

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 21 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M3 GPU Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 4,05 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Множник 40x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 GPU Radeon Vega 7
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 1280 448
TMUs 80 28
ROPs 40 8
Обчислювальні блоки 160 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 24 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 4600G
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M3 чи AMD Ryzen 5 4600G?

AMD Ryzen 5 4600G має потужнішу інтегровану графіку Radeon, що дозволяє запускати багато ігор у 1080p на низьких налаштуваннях. Apple M3 через архітектуру та обмеження macOS підходить для легких ігор, але поступається в ігровій сумісності.

Що обрати для роботи з відео та фото: M3 чи Ryzen 5 4600G?

Apple M3 кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та оптимізації софту під macOS. Наприклад, Photo processing у M3 – 114.8 images/sec проти 54.5 у Ryzen. Для професійної роботи M3 буде швидшим.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 4600G у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ПК і потребуєте вбудованої графіки для ігор або роботи без дискретної відеокарти. Ryzen 5 4600G залишається хорошим вибором для офісних завдань та мультимедіа.

Який процесор енергоефективніший: Apple M3 чи AMD Ryzen 5 4600G?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але M3 споживає значно менше енергії (близько 10 Вт) порівняно з Ryzen 5 4600G (65 Вт). M3 ідеально підходить для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи можна порівнювати Apple M3 і AMD Ryzen 5 4600G для багатозадачності?

Так. M3 випереджає Ryzen у більшості тестів: File compression (1260 MB/sec проти 535.2), Clang compilation (94.7 Klines/sec проти 48.4). Для важкої багатозадачності M3 буде ефективнішим, хоча Ryzen також справляється з типовими завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.