Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 vs AMD Ryzen 3 7440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M3 та AMD Ryzen 3 7440U – це двобій двох сучасних мобільних процесорів, що вийшли восени 2023 року. Apple M3 побудований на 3-нм архітектурі й орієнтований на максимальну енергоефективність, тоді як AMD Ryzen 3 7440U – представник серії Phoenix з архітектурою Zen 4. Обидва чипи призначені для тонких ноутбуків, але мають різну філософію: Apple робить ставку на уніфіковану архітектуру, AMD – на сумісність із x86-екосистемою. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоспоживанням та інтегрованою графікою, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M3 випереджає AMD Ryzen 3 7440U в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності за тестами Cinebench R23 (1904 проти 1599 та 10454 проти 8992) і Geekbench 6 (3009 проти 2323 та 11815 проти 6571). Також M3 значно швидший у компіляції Clang (94.7 проти 41.6 Klines/sec) та обробці фото (114.8 проти 54.6 images/sec). Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що робить їх однаково економними. Однак M3 пропонує вищу інтегровану графіку (38 проти 26 балів) і кращу продуктивність у ресурсомістких завданнях. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у креативних додатках і ви працюєте в екосистемі Apple – обирайте M3. Ryzen 3 7440U – гідний варіант для бюджетних Windows-ноутбуків, де важлива сумісність із широким спектром ПЗ.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 набирає 1904 бали в Cinebench R23, тоді як AMD Ryzen 3 7440U – 1599 балів, що дає M3 перевагу в 19%.
  • Багатопотокова продуктивність: M3 демонструє 10454 бали проти 8992 у Ryzen 3 7440U (різниця близько 16%), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: M3 отримує 38 балів проти 26 у Ryzen 3 7440U, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях, як-от обробка фото та трасування променів.
  • Швидкість компіляції: M3 компілює 94.7 Klines/sec, тоді як Ryzen 3 7440U – лише 41.6 Klines/sec, що робить M3 більш ніж удвічі швидшим для розробників.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однакову оцінку 100 балів, що свідчить про їхню високу економність, але M3 досягає кращої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1904 1599
Cinebench R23 (багатоядерний) 10454 8992

GeekBench v6

File compression 1260 MB/sec 728.4 MB/sec
Clang compilation 94.7 Klines/sec 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.5 pages/sec 125.1 pages/sec
PDF Renderer 313.9 Mpixels/sec 163.3 Mpixels/sec
Text processing 297 pages/sec 235.2 pages/sec
Background blur 50.2 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 114.8 images/sec 54.6 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 8.96 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3009 2323
Geekbench 6 (багатоядерний) 11815 6571

PassMark

Integer math 42 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Floating point math 48.6 GOps/sec 20.3 GOps/sec
Find prime numbers 236M Primes/sec 40M Primes/sec
Random string sorting 27.6M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 11.5 GBytes/sec 9.2 GBytes/sec
Data compression 228.8 MBytes/sec 153.7 MBytes/sec
Physics 1875 Frames/sec 939 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 10.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4753 2614
Passmark CPU (багатоядерний) 19194 12991

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 10 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M3 GPU Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 4 2
Частота 4,05 ГГц 3.0 ГГц
Ядер 4 3
Потоковий 4 6
Частота 2,75 ГГц 2.8 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Множник 40x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 20,9 млрд
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 GPU Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1280 256
TMUs 80 16
ROPs 40 8
Обчислювальні блоки 160 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 24 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 3 7440U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор – Apple M3 чи AMD Ryzen 3 7440U?

Apple M3 має вищу оцінку інтегрованої графіки (38 проти 26 балів) і кращу продуктивність у трасуванні променів (12.9 проти 8.96 Mpixels/sec), тому він забезпечує більш плавний геймплей у сумісних іграх. Однак Ryzen 3 7440U може мати перевагу в Windows-іграх завдяки сумісності.

Чи підходить AMD Ryzen 3 7440U для роботи з відео?

Так, Ryzen 3 7440U справляється з базовим редагуванням відео завдяки інтегрованій графіці RDNA 3. Однак для складних проєктів Apple M3 буде ефективнішим через вищу продуктивність у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий рейтинг енергоефективності – 100 балів. Це означає, що вони споживають мінімум енергії при виконанні завдань, що робить їх ідеальними для тонких ноутбуків.

Чи варто вибирати Apple M3 замість Ryzen 3 7440U для програмування?

Так, Apple M3 значно швидший у компіляції коду (94.7 Klines/sec проти 41.6 Klines/sec) і має вищу однопотокову продуктивність, що прискорює роботу з IDE та компіляторами.

Який процесор краще підходить для повсякденних завдань?

Обидва процесори добре справляються з веб-серфінгом, офісними додатками та переглядом відео. Apple M3 швидше обробляє PDF (313.9 проти 163.3 Mpixels/sec) і текст (297 проти 235.2 pages/sec), що робить його більш чуйним у роботі з документами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.