Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 vs AMD Ryzen 7 8840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M3 та AMD Ryzen 7 8840U — два потужні процесори для тонких ноутбуків, випущені наприкінці 2023 року. M3 побудований на 3-нм архітектурі Apple і пропонує 8 ядер (4 продуктивних + 4 ефективних), тоді як Ryzen 7 8840U — 8-ядерний 16-потоковий чип на архітектурі Zen 4 з TDP 15-28 Вт. Обидва мають інтегровану графіку, але підходи до продуктивності та енергоспоживання суттєво різняться. Розберімося, який з них краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. Apple M3 виграє в однопотокових тестах (Geekbench 6 одноядерний: 3009 проти 2515) та енергоефективності, що робить його ідеальним для щоденних завдань і роботи з аудіо/відео. AMD Ryzen 7 8840U, у свою чергу, демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (12890 проти 10454) та Passmark (23821 проти 19194), а також кращий результат у трасуванні променів (18.7 проти 12.9 Mpixels/sec). Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових сценаріях і автономність — обирайте M3. Для багатозадачності, рендерингу та ігор на Ryzen 7 8840U буде перевага.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 значно випереджає Ryzen 7 8840U в Geekbench 6 одноядерному (3009 проти 2515) та Passmark одноядерному (4753 проти 3688).
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 8840U перемагає в Cinebench R23 багатоядерному (12890 проти 10454) та Passmark багатоядерному (23821 проти 19194) завдяки 16 потокам.
  • Графіка: Ryzen 7 8840U має кращий результат у трасуванні променів (18.7 проти 12.9 Mpixels/sec), але в інтегрованій графіці обидва процесори мають близькі показники за оцінками.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальну оцінку 100, але M3 на 3-нм техпроцесі зазвичай споживає менше енергії при однаковому навантаженні.
  • Робота з медіа: Apple M3 швидше обробляє фото (114.8 проти 97.1 images/sec) і текст (297 проти 268.4 pages/sec), тоді як Ryzen 7 8840U краще справляється з PDF-рендерингом (351.4 проти 313.9 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1904 1765
Cinebench R23 (багатоядерний) 10454 12890

GeekBench v6

File compression 1260 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 94.7 Klines/sec 87.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.5 pages/sec 247.3 pages/sec
PDF Renderer 313.9 Mpixels/sec 351.4 Mpixels/sec
Text processing 297 pages/sec 268.4 pages/sec
Background blur 50.2 images/sec 49.7 images/sec
Photo processing 114.8 images/sec 97.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3009 2515
Geekbench 6 (багатоядерний) 11815 11624

PassMark

Integer math 42 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 48.6 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 236M Primes/sec 81M Primes/sec
Random string sorting 27.6M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 11.5 GBytes/sec 16.5 GBytes/sec
Data compression 228.8 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1875 Frames/sec 1221 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 18.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4753 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 19194 23821

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Apple M3 GPU Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 4,05 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Множник 40x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 25 млрд
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 GPU Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 1280 768
TMUs 80 48
ROPs 40 32
Обчислювальні блоки 160 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 24 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 8840U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M3 чи AMD Ryzen 7 8840U?

AMD Ryzen 7 8840U має невелику перевагу в трасуванні променів і багатопотоковій продуктивності, що може дати більше FPS у сучасних іграх, але інтегрована графіка обох не призначена для важких AAA-тайтлів без зниження налаштувань.

Чи варто обирати Apple M3 замість Ryzen 7 8840U для роботи з відео?

Так, Apple M3 забезпечує вищу однопотокову продуктивність та енергоефективність, що прискорює експорт відео та рендеринг у програмах, оптимізованих під macOS, як-от Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M3 на 3-нм техпроцесі зазвичай споживає менше енергії при легких навантаженнях, що подовжує автономність ноутбука.

Чи підходить AMD Ryzen 7 8840U для багатозадачності?

Так, завдяки 8 ядрам і 16 потокам Ryzen 7 8840U краще справляється з паралельними завданнями, як-от компіляція коду або робота з кількома важкими додатками одночасно.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

За оцінками, інтегрована графіка майже однакова (38 у M3 проти 37 у Ryzen 7 8840U), але Ryzen 7 8840U показує вищий результат у трасуванні променів, що може бути корисним у певних графічних задачах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.