Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 vs AMD Ryzen 7 Pro 5850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M3 та AMD Ryzen 7 Pro 5850U — це два потужні процесори для ноутбуків, але вони належать до різних поколінь та архітектур. M3, випущений у 2023 році, пропонує передову енергоефективність і високу однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 7 Pro 5850U (2021) орієнтований на багатозадачність і корпоративні завдання. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M3 значно випереджає AMD Ryzen 7 Pro 5850U за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3009 vs 1958) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для швидкої роботи в браузері, фотообробки та компіляції коду. Однак Ryzen 7 Pro 5850U демонструє гідну багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 8656) і може бути вигіднішим вибором для бюджетних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія в однопотокових завданнях і економія заряду — обирайте M3. Для багатозадачності та сумісності з Windows — Ryzen 7 Pro 5850U.

Основні відмінності

  • Apple M3 має на 36% вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1904 проти 1403) і на 54% вищий у Geekbench 6 (3009 проти 1958), що забезпечує помітно кращу швидкодію в щоденних завданнях.
  • У багатоядерних тестах M3 також лідирує: Cinebench R23 (10454 vs 8656) і Geekbench 6 (11815 vs 7011), що свідчить про кращу оптимізацію архітектури.
  • Інтегрована графіка M3 значно потужніша: обробка фото (114,8 зображень/с проти 57) і фону (50,2 проти 31,1), що важливо для творчих завдань.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але M3 досягає вищої продуктивності при тому ж або меншому енергоспоживанні завдяки 3-нм техпроцесу.
  • AMD Ryzen 7 Pro 5850U підтримує ширший набір інтерфейсів і сумісний з Windows, що робить його більш універсальним для корпоративних ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1904 1403
Cinebench R23 (багатоядерний) 10454 8656

GeekBench v6

File compression 1260 MB/sec 708.5 MB/sec
Clang compilation 94.7 Klines/sec 44.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.5 pages/sec 140.1 pages/sec
PDF Renderer 313.9 Mpixels/sec 215.4 Mpixels/sec
Text processing 297 pages/sec 200.3 pages/sec
Background blur 50.2 images/sec 31.1 images/sec
Photo processing 114.8 images/sec 57 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 11.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3009 1958
Geekbench 6 (багатоядерний) 11815 7011

PassMark

Integer math 42 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Floating point math 48.6 GOps/sec 35.9 GOps/sec
Find prime numbers 236M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 27.6M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 11.5 GBytes/sec 13.1 GBytes/sec
Data compression 228.8 MBytes/sec 201.7 MBytes/sec
Physics 1875 Frames/sec 743 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 13B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4753 2986
Passmark CPU (багатоядерний) 19194 16951

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M3 GPU Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 4,05 ГГц 1,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Множник 40x 19x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 15 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 GPU Radeon RX Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 1280 512
TMUs 80 32
ROPs 40 8
Обчислювальні блоки 160 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 24 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 68,3 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 Pro 5850U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M3 чи AMD Ryzen 7 Pro 5850U?

Apple M3 має потужнішу інтегровану графіку (38 балів проти 27), що забезпечує кращу продуктивність в іграх і творчих додатках. Однак Ryzen 7 Pro 5850U може бути суміснішим з бібліотекою Windows-ігор.

Чи варто вибирати Apple M3 замість AMD Ryzen 7 Pro 5850U для роботи?

Так, якщо ви працюєте з фото, відео або компіляцією коду — M3 значно швидший (наприклад, Clang compilation: 94,7 vs 44,7 Klines/с). Для офісних завдань обидва впораються добре.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Apple M3 на 3-нм техпроцесі досягає вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Чи підходить AMD Ryzen 7 Pro 5850U для ноутбука?

Так, це чудовий вибір для корпоративних ноутбуків завдяки підтримці Windows, вбудованим функціям безпеки Pro та гідній багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 8656).

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M3 значно випереджає Ryzen 7 Pro 5850U: Passmark одноядерний (4753 vs 2986) і Geekbench 6 (3009 vs 1958). Це дає перевагу в швидкодії браузера, компіляції та інших однопотокових завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.