Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M3 (2023) та AMD Ryzen 9 3900XT (2020) – це двобій архітектур різних поколінь. M3 створений для енергоефективності Mac, тоді як 3900XT – потужний 12-ядерний чип для настільних ПК. Ми проаналізували бенчмарки, однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також вбудовану графіку, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M3 виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1904 проти 1354) та енергоефективності, що робить його ідеальним для MacBook та задач, чутливих до швидкодії одного потоку. AMD Ryzen 9 3900XT, маючи 12 ядер, значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 18404 проти 10454) – він краще підходить для відеомонтажу, рендерингу та компіляції на стаціонарному ПК. Вибір залежить від вашої платформи та типових завдань.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Apple M3 значно випереджає Ryzen 9 3900XT у Cinebench R23 (1904 vs 1354) та Geekbench 6 (3009 vs 1680), що дає перевагу в повсякденних завданнях та іграх, чутливих до частоти ядра.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 3900XT з 12 ядрами демонструє майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (18404 vs 10454) та Passmark багатоядерному (32670 vs 19194), що критично для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M3 споживає значно менше енергії завдяки архітектурі ARM, що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M3 має потужнішу інтегровану графіку (рейтинг 38 vs 41 у 3900XT), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти, тоді як 3900XT потребує окремого GPU.
  • Рік виходу та платформа: M3 (2023) – мобільний чип для Mac, Ryzen 9 3900XT (2020) – настільний процесор для AM4. Вибір визначається сумісністю з вашою системою.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1904 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 10454 18404

GeekBench v6

File compression 1260 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 94.7 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.5 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 313.9 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 297 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 50.2 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 114.8 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3009 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 11815 10907

PassMark

Integer math 42 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 48.6 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 236M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 27.6M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 11.5 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 228.8 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 1875 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4753 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 19194 32670

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Apple M3 GPU Немає

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 4,05 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Множник 40x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 GPU Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1280 Немає даних
TMUs 80 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 160 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 24 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M3 чи AMD Ryzen 9 3900XT?

Для ігор краще підходить Apple M3 завдяки вищій одноядерній продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Однак Ryzen 9 3900XT з дискретною відеокартою може забезпечити вищу продуктивність у важких іграх.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 3900XT у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу або компіляції на бюджетному настільному ПК. Однак для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі Ryzen 7000.

Який процесор енергоефективніший: M3 чи 3900XT?

Apple M3 значно енергоефективніший завдяки архітектурі ARM та техпроцесу 3 нм. Ryzen 9 3900XT споживає більше енергії, що робить M3 ідеальним для ноутбуків.

Чи підходить Apple M3 для відеомонтажу?

Так, M3 добре справляється з відеомонтажем завдяки високій одноядерній продуктивності та потужній інтегрованій графіці, але для складних багатопотокових проектів Ryzen 9 3900XT може бути швидшим.

Який процесор кращий для компіляції коду?

AMD Ryzen 9 3900XT кращий для компіляції завдяки 12 ядрам (111.3 Klines/sec у Clang проти 94.7 у M3). Однак M3 швидший у однопотокових задачах, що може прискорити інкрементальну компіляцію.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.