Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M3 та AMD Ryzen 9 5950X — два потужні процесори, які належать до різних епох і платформ. M3 вийшов у 2023 році та орієнтований на енергоефективність у лінійці Apple Silicon, тоді як Ryzen 9 5950X (2020) — флагманський 16-ядерний чип для настільних ПК. Порівняння допоможе зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями: від щоденної роботи до важких обчислень.

Короткий висновок. Apple M3 виграє в однопотоковій продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків MacBook. Він значно швидший в одноядерних тестах Geekbench 6 (3009 проти 2276) та Cinebench R23 (1904 проти 1614). Натомість AMD Ryzen 9 5950X завдяки 16 ядрам і 32 потокам демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 26017 проти 10454) і краще підходить для рендерингу, компіляції та професійних завдань. Якщо вам потрібна мобільність і економія енергії — обирайте M3, для максимальної обчислювальної потужності в десктопі — Ryzen 9 5950X.

Основні відмінності

  • Apple M3 має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 3009 проти 2276 у Ryzen 9 5950X, що дає перевагу в швидкодії більшості повсякденних додатків.
  • AMD Ryzen 9 5950X значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 26017 проти 10454 у M3, завдяки 16 ядрам і 32 потокам.
  • M3 випереджає в тестах обробки зображень: Background blur — 50.2 images/sec проти 28.4, Photo processing — 114.8 images/sec проти 85.
  • Ryzen 9 5950X демонструє кращу продуктивність у компіляції коду (Clang: 147.1 Klines/sec проти 94.7) та рендерингу PDF (372.1 Mpixels/sec проти 313.9).
  • Apple M3 виділяється енергоефективністю: при однаковому рейтингу 100 балів він споживає значно менше енергії, що критично для ноутбуків, тоді як Ryzen 9 5950X потребує потужного охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1904 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 10454 26017

GeekBench v6

File compression 1260 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 94.7 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.5 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 313.9 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 297 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 50.2 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 114.8 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3009 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 11815 12728

PassMark

Integer math 42 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 48.6 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 236M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 27.6M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 11.5 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 228.8 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 1875 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4753 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 19194 45602

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M3 GPU Немає

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 32
Частота 4,05 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 32
Множник 40x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 GPU Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1280 Немає даних
TMUs 80 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 160 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 24 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M3 чи AMD Ryzen 9 5950X?

AMD Ryzen 9 5950X має кращу інтегровану графіку (57 балів проти 38) та вищу багатопотокову потужність, але для ігор на Mac важливіша оптимізація. Ryzen 9 5950X у поєднанні з дискретною відеокартою буде кращим вибором для ПК.

Чи варто купувати Apple M3 у 2025 році?

Так, M3 залишається актуальним завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності. Він чудово підходить для MacBook Air і Pro для роботи, навчання та легкого контенту.

Який процесор краще для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 5950X значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 26017 проти 10454), тому краще впорається з рендерингом. Однак M3 оптимізований для Final Cut Pro і може бути ефективнішим у деяких сценаріях.

Чи можна порівнювати Apple M3 та AMD Ryzen 9 5950X напряму?

Так, але варто враховувати різні платформи: M3 встановлений у Mac, а Ryzen 9 5950X — у ПК на x86. Порівняння корисне для розуміння різниці в архітектурі та продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M3 значно енергоефективніший завдяки архітектурі ARM. Обидва мають рейтинг 100 балів, але M3 споживає набагато менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.