Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M3 та AMD Ryzen 9 7940HS — два потужні процесори, представлені у 2023 році. Перший створений для екосистеми Apple Mac, другий — для продуктивних ноутбуків на Windows. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотокова та багатопотокова продуктивність, енергоефективність, інтегрована графіка та реальні бенчмарки, щоб зрозуміти, який чип краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високу енергоефективність (100 балів), але мають різні сильні сторони. Apple M3 випереджає Ryzen 9 7940HS в однопотокових тестах (Geekbench 6: 3009 проти 2603) та забезпечує швидшу обробку фото (114,8 зображень/с проти 101,2). Натомість AMD Ryzen 9 7940HS значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 17497 проти 10454) і краще справляється з рендерингом та компіляцією. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності та важких обчисленнях — обирайте AMD. Для щоденних завдань, роботи з фото та енергоефективності краще підійде Apple M3.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 на ~16% швидший в Geekbench 6 (3009 проти 2603) та на ~22% в Passmark (4753 проти 3902).
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7940HS має значну перевагу — Cinebench R23 багатоядерний 17497 проти 10454 (на ~67% більше).
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7940HS отримує вищий бал (43 проти 38) та швидше обробляє рейтрейсинг (23,3 проти 12,9 Мпікс/с).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100, що свідчить про високу ефективність в обох лінійках.
  • Робота з фото та PDF: Apple M3 швидше обробляє фото (114,8 проти 101,2 зображень/с), а AMD краще рендерить PDF (369,9 проти 313,9 Мпікс/с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1904 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 10454 17497

GeekBench v6

File compression 1260 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 94.7 Klines/sec 99 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.5 pages/sec 261.3 pages/sec
PDF Renderer 313.9 Mpixels/sec 369.9 Mpixels/sec
Text processing 297 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 50.2 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 114.8 images/sec 101.2 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3009 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 11815 13156

PassMark

Integer math 42 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 48.6 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Find prime numbers 236M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 27.6M Strings/sec 41.8M Strings/sec
Data encryption 11.5 GBytes/sec 22.1 GBytes/sec
Data compression 228.8 MBytes/sec 371.8 MBytes/sec
Physics 1875 Frames/sec 1465 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4753 3902
Passmark CPU (багатоядерний) 19194 30384

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M3 GPU Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 4,05 ГГц 4.0 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Множник 40x 40x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 25 млрд
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 GPU Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1280 768
TMUs 80 48
ROPs 40 32
Обчислювальні блоки 160 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 24 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M3 чи AMD Ryzen 9 7940HS?

AMD Ryzen 9 7940HS має вищий бал інтегрованої графіки (43 проти 38) та кращу продуктивність у рейтрейсингу, тому він більше підходить для ігор, особливо на Windows-платформі.

Чи варто обирати Apple M3 для професійної роботи з відео?

Так, Apple M3 добре справляється з однопотоковими завданнями та обробкою фото, але для багатопотокового рендерингу відео AMD Ryzen 9 7940HS буде ефективнішим завдяки вищій багатоядерній продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий найвищий бал енергоефективності (100), тому вони дуже економні. Вибір залежить від платформи: Apple M3 оптимізований для macOS, а Ryzen 9 7940HS — для Windows.

Який чип краще підходить для програмування та компіляції?

AMD Ryzen 9 7940HS швидше компілює код (99 Klines/sec проти 94,7), тому для компіляції та багатопотокових завдань він кращий. Apple M3 виграє в однопотокових сценаріях.

Чи можна порівнювати Apple M3 та AMD Ryzen 9 7940HS безпосередньо?

Так, але варто враховувати різні платформи: M3 працює лише в Mac, а Ryzen 9 7940HS — у ноутбуках на Windows. Вибір залежить від вашої екосистеми та конкретних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.