Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (8-Core) vs AMD Ryzen 5 3500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставимо два процесори для ноутбуків: сучасний Apple M4 (8-Core) 2024 року та бюджетний AMD Ryzen 5 3500U 2019 року. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва CPU орієнтовані на мобільні пристрої, але мають кардинально різну архітектуру та продуктивність. Ми проаналізуємо ключові характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 3500U за всіма показниками продуктивності: одноядерний тест Geekbench 6 майже в 3,5 рази вищий (3671 проти 1044), а багатоядерний — майже в 5 разів (13670 проти 2880). M4 також має набагато потужнішу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак Ryzen 5 3500U залишається доступним рішенням для базових завдань. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія та сучасні технології — обирайте Apple M4. Для простих офісних завдань і обмеженого бюджету Ryzen 5 3500U все ще може бути варіантом.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Apple M4 має в 4,7 рази вищий багатоядерний результат у Geekbench 6 (13670 проти 2880) та в 3,5 рази вищий одноядерний (3671 проти 1044).
  • Енергоефективність: M4 отримує 100 балів за енергоефективність, тоді як Ryzen 5 3500U — лише 6, що робить M4 значно економнішим.
  • Інтегрована графіка: Графіка Apple M4 GPU (8-core) набирає 63 бали проти 16 у Ryzen 5 3500U, що забезпечує кращу продуктивність у візуальних завданнях.
  • Дата виходу: Apple M4 вийшов у жовтні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 5 3500U — у січні 2019 року, що пояснює технологічний розрив.
  • Бенчмарки: У Cinebench R23 багатоядерний результат M4 (11228) майже в 4 рази вищий за Ryzen (2760), а одноядерний (2091) — майже в 2,7 рази вищий (765).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2091 765
Cinebench R23 (багатоядерний) 11228 2760

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3671 1044
Geekbench 6 (багатоядерний) 13670 2880
File compression Немає даних 310.7 MB/sec
Clang compilation Немає даних 19.2 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 71.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 92 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 88.3 pages/sec
Background blur Немає даних 11.3 images/sec
Photo processing Немає даних 28 images/sec
Ray tracing Немає даних 4.41 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen+ (Picasso)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 4,41 ГГц 2.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Множник 44x 21x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 12-35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP5
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) Radeon Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
TMUs 64 32
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,7 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR4-2400
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 25.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 12.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 15M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 11.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 6.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 95.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 370 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 3.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 1947
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6942

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 3500U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 5 3500U?

Apple M4 має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 16), тому він краще підходить для ігор, хоча обидва процесори не є ігровими рішеннями високого рівня.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 5 3500U у 2024 році?

Тільки якщо бюджет дуже обмежений і завдання обмежуються веб-серфінгом, офісними програмами та переглядом відео. Для більш вимогливої роботи краще обрати сучасніший процесор.

Який процесор енергоефективніший: Apple M4 чи Ryzen 5 3500U?

Apple M4 значно енергоефективніший: він отримує 100 балів за енергоефективність, тоді як Ryzen 5 3500U — лише 6, що забезпечує довший час автономної роботи.

Чи підходить Apple M4 для професійних завдань?

Так, завдяки високій однопотоковій (90 балів) та багатопотоковій (30 балів) продуктивності M4 добре справляється з відеомонтажем, програмуванням та іншими ресурсомісткими завданнями.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M4 значно випереджає Ryzen 5 3500U: 90 балів проти 29, що підтверджується тестами Geekbench 6 (3671 проти 1044) та Cinebench R23 (2091 проти 765).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.