Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (8-Core) vs AMD Ryzen 5 8500G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M4 (8-Core) та AMD Ryzen 5 8500G — це дилема між архітектурою ARM та x86. Обидва процесори призначені для ноутбуків, проте мають різні підходи до продуктивності та енергоспоживання. M4 від Apple вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Ryzen 5 8500G дебютував на початку 2024-го. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: частота, кількість ядер, результати бенчмарків та інтегрована графіка, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) випереджає AMD Ryzen 5 8500G за однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, що робить його ідеальним для завдань, які потребують швидкої реакції та тривалої автономної роботи. Водночас Ryzen 5 8500G демонструє кращі результати в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 11520 проти 11228) та має вищий показник Passmark CPU. Якщо вам важлива максимальна енергоефективність і робота в екосистемі Apple — обирайте M4. Для завдань, що потребують багатопотокової потужності, Ryzen 5 8500G буде більш вигідним.

Основні відмінності

  • Apple M4 має 4 високопродуктивних ядра та 4 ефективних, тоді як AMD Ryzen 5 8500G — 6 ядер і 12 потоків за архітектурою Zen 4.
  • Однопотокова продуктивність: M4 набирає 3671 бал у Geekbench 6 (одноядерний), що на 35% більше, ніж 2716 у Ryzen 5 8500G.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 8500G випереджає M4 у Cinebench R23 (багатоядерний) — 11520 проти 11228, але поступається в Geekbench 6 (11084 проти 13670).
  • Інтегрована графіка: Apple M4 GPU (8-core) отримує 63 бали за шкалою, що значно вище за 36 балів у AMD Radeon 740M, що робить M4 кращим для графічних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але M4 працює на ARM-архітектурі, що забезпечує нижче енергоспоживання в реальних сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2091 1794
Cinebench R23 (багатоядерний) 11228 11520

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3671 2716
Geekbench 6 (багатоядерний) 13670 11084
File compression Немає даних 1240 MB/sec
Clang compilation Немає даних 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 236.6 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 278.7 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 274.6 pages/sec
Background blur Немає даних 52.9 images/sec
Photo processing Немає даних 99.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 15.5 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 4,41 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2,59 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Множник 44x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд 20,9 млрд
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
TMUs 64 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,7 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 63.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 39.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 91M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 28.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 252.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1365 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3921
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 21762

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 8500G
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 5 8500G?

Apple M4 має потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 36), тому він краще підходить для ігор. Однак Ryzen 5 8500G може бути прийнятним для менш вимогливих проектів.

Чи можна порівнювати ARM-процесор Apple M4 з x86-чипом AMD Ryzen 5 8500G?

Так, але варто враховувати різницю в архітектурі: M4 оптимізований для macOS, тоді як Ryzen працює з Windows/Linux. Бенчмарки дають змогу оцінити продуктивність незалежно від платформи.

Який процесор забезпечує кращу автономність ноутбука?

Apple M4 завдяки ARM-архітектурі та високій енергоефективності (100 балів) зазвичай забезпечує довший час роботи від батареї порівняно з Ryzen 5 8500G.

Що вигідніше купити: Apple M4 чи AMD Ryzen 5 8500G?

Якщо ви працюєте в екосистемі Apple та потребуєте максимальної однопотокової продуктивності — обирайте M4. Для багатопотокових завдань і сумісності з Windows краще підійде Ryzen 5 8500G.

Який процесор має вищий результат у Passmark?

AMD Ryzen 5 8500G набирає 21762 бали в Passmark (багатоядерний), що значно вище за показники Apple M4 (який не має даних Passmark у цьому порівнянні).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.