Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (8-Core) vs AMD Ryzen 5 9600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 (8-Core) та AMD Ryzen 5 9600X – це двобій двох абсолютно різних архітектур: ARM-чипа для ноутбуків від Apple та потужного десктопного процесора на Zen 5 від AMD. M4 вражає енергоефективністю та однопотоковою швидкістю, тоді як Ryzen 5 9600X пропонує вищу багатоядерну продуктивність і кращі результати в синтетичних тестах. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) – ідеальний вибір для мобільних пристроїв Mac: він демонструє феноменальну енергоефективність (100 балів) і високу однопотокову продуктивність (90 балів). Натомість AMD Ryzen 5 9600X – це десктопний монстр із кращою багатоядерною потужністю (Cinebench R23 багатоядерний: 16297 проти 11228 у M4) та значно вищими показниками в Passmark. Якщо вам потрібна мобільність і тиша – обирайте M4. Для стаціонарного ПК з акцентом на продуктивність у важких завданнях – Ryzen 5 9600X.

Основні відмінності

  • Архітектура та платформа: Apple M4 (8-Core) побудований на ARMv9 та призначений для ноутбуків Mac, тоді як AMD Ryzen 5 9600X – десктопний x86-процесор для сокета AM5.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 5 9600X значно випереджає M4 у Cinebench R23 (багатоядерний) – 16297 проти 11228, а також у Geekbench 6 (багатоядерний) – 15031 проти 13670.
  • Однопотокова швидкість: Apple M4 лідирує в Geekbench 6 (одноядерний) з результатом 3671 проти 3334 у Ryzen, але в Cinebench R23 (одноядерний) Ryzen трохи попереду – 2119 проти 2091.
  • Інтегрована графіка: M4 оснащений потужнішою вбудованою графікою (63 бали проти 44), що робить його кращим для легких ігор та медіазавдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M4 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що критично для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2091 2119
Cinebench R23 (багатоядерний) 11228 16297

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3671 3334
Geekbench 6 (багатоядерний) 13670 15031
File compression Немає даних 1550 MB/sec
Clang compilation Немає даних 102.2 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 299.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 375.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 353.7 pages/sec
Background blur Немає даних 77.1 images/sec
Photo processing Немає даних 123.4 images/sec
Ray tracing Немає даних 21.6 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 4,41 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Множник 44x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) Radeon Graphics
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 3,7 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR5-5600
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 90.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 60.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 230M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 35.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 341.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 2036 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 28B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4587
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 30101

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 9600X
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 5 9600X?

AMD Ryzen 5 9600X має перевагу в іграх завдяки вищій багатоядерній продуктивності та сумісності з потужними дискретними відеокартами. Apple M4 з інтегрованою графікою підійде для нетребувальних ігор на Mac.

Чи можна порівнювати Apple M4 та AMD Ryzen 5 9600X за продуктивністю?

Так, але варто враховувати різне призначення: M4 оптимізований для ноутбуків із низьким енергоспоживанням, тоді як Ryzen 5 9600X – десктопний CPU для максимальної обчислювальної потужності.

Який процесор краще для роботи з відео та монтажу?

AMD Ryzen 5 9600X забезпечує вищу багатоядерну продуктивність, що прискорює рендеринг. Apple M4 теж добре справляється завдяки оптимізації macOS, але програє в синтетичних тестах.

Чи варто купувати Apple M4 (8-Core) у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для MacBook із чудовою однопотоковою швидкістю та інтегрованою графікою. Для десктопа краще розглянути Ryzen 5 9600X.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 (8-Core) оснащений потужнішою інтегрованою графікою (8 ядер GPU), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях порівняно з AMD Ryzen 5 9600X.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.