Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (8-Core) vs AMD Ryzen AI 9 365

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M4 (8-Core) та AMD Ryzen AI 9 365 — це рішення, яке залежить від ваших пріоритетів: чи потрібна вам максимальна однопотокова швидкість та енергоефективність, чи вища багатоядерна потужність для робочих завдань. Обидва процесори вийшли у 2024 році, але належать до різних архітектур: ARM від Apple та x86 від AMD. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3671 проти 2816) та має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 42), що робить його ідеальним для творчих завдань і повсякденного використання в екосистемі Apple. Натомість AMD Ryzen AI 9 365 демонструє значно вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 19047 проти 11228) завдяки більшій кількості ядер, що підходить для відеомонтажу, компіляції та інших ресурсомістких завдань. Обидва чипи мають однаково високу енергоефективність (100 балів), тому вибір залежить від ваших потреб: швидкість відгуку чи багатозадачність.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 значно швидший за одноядерними тестами (Geekbench 6: 3671 проти 2816), що дає перевагу в швидкодії інтерфейсу та легких завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen AI 9 365 майже вдвічі потужніший у багатоядерному Cinebench R23 (19047 проти 11228), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Apple M4 GPU (8-core) отримує 63 бали проти 42 у AMD, тому краще справляється з графікою та відео.
  • Архітектура та екосистема: M4 працює на ARMv9 і оптимізований під macOS, тоді як Ryzen AI 9 365 — x86-сумісний, що забезпечує ширшу підтримку Windows-програм.
  • Бенчмарки Passmark: AMD лідирує в багатоядерному Passmark (29225 проти ~11228), але Apple випереджає в одноядерному (3885 у AMD, у M4 — дані відсутні, але Geekbeech вказує на його перевагу).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2091 1908
Cinebench R23 (багатоядерний) 11228 19047

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3671 2816
Geekbench 6 (багатоядерний) 13670 13016
File compression Немає даних 1180 MB/sec
Clang compilation Немає даних 91.5 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 289.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 395.2 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 292.3 pages/sec
Background blur Немає даних 54.4 images/sec
Photo processing Немає даних 127.7 images/sec
Ray tracing Немає даних 21.2 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 5 (Strix Point)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) Radeon 880M

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 4,41 ГГц 2.0 ГГц
Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2,59 ГГц 2.0 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 20
Множник 44x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 24МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20 Вт 15-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) AMD Radeon 880M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
TMUs 64 48
ROPs 32 32
Обчислювальні блоки 128 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,7 терафлопс 4,45 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 103.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 63.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 116M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 37.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 342.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 1686 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 24.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3885
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 29225

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen AI 9 365
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 (8-Core) має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 42), тому забезпечує плавнішу роботу в іграх, доступних на macOS. Однак AMD Ryzen AI 9 365 сумісний з більшою кількістю ігор на Windows.

Чи варто обирати Apple M4 для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. M4 швидший в одноядерних завданнях і має потужну графіку, але для багатоядерного рендерингу AMD Ryzen AI 9 365 продуктивніший завдяки вищим багатоядерним показникам.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, тому вони однаково економно витрачають енергію. Різниця буде мінімальною в реальному використанні.

Чи можна порівнювати ці процесори для ноутбуків?

Так, обидва призначені для ноутбуків. Apple M4 встановлюється в MacBook, а AMD Ryzen AI 9 365 — у Windows-лептопи. Вибір залежить від бажаної операційної системи.

Який чип кращий для програмування та компіляції?

AMD Ryzen AI 9 365 кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 19047 проти 11228), що прискорює компіляцію коду. Apple M4 швидший у послідовних завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.