Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 3 8300G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Max (14-Core) та AMD Ryzen 3 8300G — це двобій двох абсолютно різних архітектур: ARM-чипа для MacBook і x86-процесора для настільних ПК. M4 Max вражає однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, тоді як Ryzen 3 8300G пропонує бюджетне рішення з інтегрованою графікою. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, кількості ядер і сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 3 8300G за продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 2,5 рази вищий (23841 проти 9689), а однопотоковий — на 42% кращий. M4 Max також має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра) та вищу енергоефективність. Однак Ryzen 3 8300G — доступний процесор для AM5-платформи, який підійде для базових завдань і легких ігор. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для професійної роботи — обирайте M4 Max. Для економного складання ПК — Ryzen 3 8300G.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має 14 ядер (10 продуктивних + 4 енергоефективних) проти 4 ядер у Ryzen 3 8300G, що забезпечує значно вищу багатопотокову продуктивність.
  • M4 Max набирає 2279 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1601 у Ryzen 3 8300G — різниця близько 42%.
  • Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) отримує 63 бали за шкалою продуктивності, тоді як графіка Ryzen 3 8300G — лише 33, що робить M4 Max кращим для графічних завдань.
  • M4 Max працює на архітектурі ARMv9 із частотою до 4,52 ГГц, тоді як Ryzen 3 8300G — x86-сумісний чип для настільних ПК.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється в 100 балів, але M4 Max демонструє вищу продуктивність на ват, що критично для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 1601
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 9689

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 2409
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 7702
File compression Немає даних 915.3 MB/sec
Clang compilation Немає даних 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 171.9 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 153.2 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 253.1 pages/sec
Background blur Немає даних 38.2 images/sec
Photo processing Немає даних 81.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 9.24 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 740M

Процесор

Ядер 10 1
Потоковий 10 2
Частота 4,52 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 4 3
Потоковий 4 6
Частота 2,59 ГГц 3.2 ГГц
Кількість ядер 14 4
Кількість потоків 14 8
Множник 45x 34x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 4096 256
TMUs 256 16
ROPs 128 8
Обчислювальні блоки 512 4
TGP 51 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс 1,33 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 40.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 25.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 54M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 20.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 9.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 163.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 905 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 12.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3840
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 14572

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 3 8300G
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 3 8300G?

Apple M4 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (32 ядра) та вищу однопотокову продуктивність, що забезпечує кращу ігрову продуктивність. Однак Ryzen 3 8300G сумісний із більшою кількістю ігор для Windows.

Чи варто обирати AMD Ryzen 3 8300G для роботи з відео?

Ryzen 3 8300G підійде для легкого монтажу, але для серйозної роботи з відео краще обрати M4 Max через вищу багатопотокову продуктивність (23841 проти 9689 у Cinebench R23).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), але M4 Max демонструє вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Apple M4 Max і AMD Ryzen 3 8300G для професійних завдань?

Так, M4 Max значно перевершує Ryzen 3 8300G у багатопотокових завданнях (компіляція, рендеринг) завдяки більшій кількості ядер і вищим частотам. Ryzen 3 8300G підходить для базових офісних завдань.

Який процесор краще підходить для ноутбука?

Apple M4 Max створений спеціально для MacBook і забезпечує високу продуктивність при низькому енергоспоживанні. Ryzen 3 8300G — настільний процесор, тому для ноутбука краще обрати M4 Max.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.