Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 5 2400G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Max (14-Core) та AMD Ryzen 5 2400G — це процесори різних поколінь та архітектур. M4 Max, випущений у 2024 році, створений для професійних ноутбуків Apple на ARM-архітектурі, тоді як Ryzen 5 2400G (2018 рік) — це бюджетний гібридний чип AMD для настільних ПК із потужною вбудованою графікою. Порівняємо їх за ключовими параметрами: кількість ядер, частоти, кеш, енергоспоживання, результати бенчмарків та ігрова продуктивність.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно перевершує AMD Ryzen 5 2400G за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю: Geekbench 6 одноядерний — 3996 проти 973, багатоядерний — 23275 проти 3554. M4 Max також має сучаснішу інтегровану графіку (Apple M4 Max GPU 32-core) та вищу енергоефективність. Однак Ryzen 5 2400G залишається доступним варіантом для бюджетних збірок ПК зі вбудованою графікою. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи та творчості — обирайте M4 Max. Для простих офісних завдань або мультимедіа на настільному ПК — Ryzen 5 2400G.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має 10 ядер (4 високопродуктивних + 6 енергоефективних) та 10 потоків, тоді як Ryzen 5 2400G — 4 ядра та 8 потоків.
  • Частота M4 Max досягає 4,52 ГГц, у Ryzen 5 2400G базова частота 3,6 ГГц із підвищенням до 3,9 ГГц.
  • Інтегрована графіка M4 Max (32-ядерний GPU) значно потужніша за Radeon RX Vega 11 у Ryzen 5 2400G: оцінка 63 проти 17.
  • Енергоефективність M4 Max вища (оцінка 100), що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як Ryzen 5 2400G споживає 65 Вт і потребує активного охолодження.
  • Результати бенчмарків: Cinebench R23 багатоядерний — 23841 (M4 Max) проти 4800 (Ryzen 5 2400G), що показує 5-кратну перевагу нового процесора.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 1021
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 4800

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 973
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 3554
File compression Немає даних 330.9 MB/sec
Clang compilation Немає даних 22.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 88.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 117.2 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 91.4 pages/sec
Background blur Немає даних 15.7 images/sec
Photo processing Немає даних 35.8 images/sec
Ray tracing Немає даних 6.26 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 12 лютого 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen (Raven Ridge)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon RX Vega 11

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 8
Частота 4,52 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 4
Кількість потоків 14 8
Множник 45x 36x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 128КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon RX Vega 11
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 4096 704
TMUs 256 44
ROPs 128 16
Обчислювальні блоки 512 11
TGP 51 Вт 25 Вт
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс 1,76 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 29.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 15.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 19M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 14.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 123.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 475 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 4.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2147
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 8727

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 2400G
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Max (14-Core) має значно потужнішу інтегровану графіку (32 ядра) та вищу однопотокову продуктивність, що забезпечує кращу ігрову продуктивність у сучасних іграх. Ryzen 5 2400G підійде для старих або менш вимогливих ігор.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Max значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі та техпроцесу 3 нм. Він споживає менше енергії при вищій продуктивності, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи з відео?

Так, Apple M4 Max набагато краще підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6 багатоядерний — 23275) та потужному GPU. Ryzen 5 2400G впорається лише з базовими завданнями.

Який процесор має більше ядер?

Apple M4 Max має 10 ядер (4 високопродуктивних + 6 енергоефективних), тоді як AMD Ryzen 5 2400G — 4 ядра та 8 потоків. M4 Max також має кращу архітектуру для багатозадачності.

Чи варто купувати Ryzen 5 2400G у 2025 році?

Ryzen 5 2400G залишається бюджетним варіантом для офісних ПК або мультимедіа, але його продуктивність значно нижча за сучасні процесори. Для нових збірок краще розглянути новіші моделі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.