Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 5 2600
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківПорівняння Apple M4 Max (14-Core) та AMD Ryzen 5 2600 — це двобій сучасного чипа для ноутбуків із перевіреним часом настільним процесором. M4 Max, випущений у 2024 році, пропонує архітектуру ARMv9, 10 ядер і частоту до 4,52 ГГц, тоді як Ryzen 5 2600 (2018) має 6 ядер і 12 потоків на архітектурі Zen+. Розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та сценаріях використання.
Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 2600 за однопотоковою продуктивністю (98 балів проти 35) та багатопотоковою (51 проти 12), що підтверджується бенчмарками: Geekbench 6 одноядерний 3996 проти 1162, багатоядерний 23275 проти 5239. M4 Max також має потужну інтегровану графіку (32 ядра) і вищу енергоефективність (100 балів). Однак Ryzen 5 2600 залишається актуальним для бюджетних ПК завдяки нижчій ціні та сумісності з материнськими платами AM4. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ноутбуці — обирайте M4 Max, для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом — Ryzen 5 2600.
Основні відмінності
- Продуктивність: M4 Max має удвічі вищий одноядерний результат Cinebench R23 (2279 проти 1012) та втричі вищий багатоядерний (23841 проти 7089).
- Енергоефективність: M4 Max отримав 100 балів за енергоефективність, тоді як Ryzen 5 2600 — 35, що робить M4 Max ідеальним для ноутбуків.
- Інтегрована графіка: M4 Max оснащений потужною 32-ядерною графікою Apple M4 Max GPU (63 бали), тоді як Ryzen 5 2600 не має інтегрованої графіки (20 балів).
- Архітектура: M4 Max побудований на ARMv9, а Ryzen 5 2600 — на x86 Zen+, що впливає на сумісність із програмним забезпеченням.
- Дата виходу: M4 Max вийшов у 2024 році, Ryzen 5 2600 — у 2018, що пояснює значний розрив у продуктивності.
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 2279 | 1012 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 23841 | 7089 |
GeekBench v6
| Geekbench 6 (одноядерний) | 3996 | 1162 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 23275 | 5239 |
| File compression | Немає даних | 582.9 MB/sec |
| Clang compilation | Немає даних | 39.8 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | Немає даних | 134.6 pages/sec |
| PDF Renderer | Немає даних | 160.4 Mpixels/sec |
| Text processing | Немає даних | 102.9 pages/sec |
| Background blur | Немає даних | 22.9 images/sec |
| Photo processing | Немає даних | 48 images/sec |
| Ray tracing | Немає даних | 8.95 Mpixels/sec |
Загальна інформація
| Виробник | Apple | Amd |
| Дата виходу | 30 жовтня 2024 | 11 вересня 2018 |
| Тип | Для ноутбука | Десктопний |
| Архітектура набору команд | ARMv9 | x86-64 |
| Кодове ім'я | Apple M4 | Немає даних |
| Інтегрована графіка | Apple M4 Max GPU (32-core) | Немає |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 10 | 6 |
| Потоковий | 10 | 12 |
| Частота | 4,52 ГГц | 3,4 ГГц |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | 4 | Немає даних |
| Потоковий | 4 | Немає даних |
| Частота | 2,59 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 14 | 6 |
| Кількість потоків | 14 | 12 |
| Множник | 45x | 34x |
| Розблокований множник | Немає | Так |
| Продуктивні ядра | ||
| Макс. частота в Turbo Boost | Немає даних | 3.9 ГГц |
| Загальне | ||
| Частота шини | Немає даних | 100 МГц |
| Кеш 1-го рівня | Немає даних | 96КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | Немає даних | 512КБ (на ядро) |
| Кеш 3-го рівня | Немає даних | 16 МБ (загальний) |
Пакет
| Техпроцес | 3 нанометри | 12 нанометрів |
| Енергоспоживання (TDP) | 62 Вт | 65 Вт |
| Сокет | Apple M-Socket | AM4 |
| Критична температура | 100°C | 95°C |
| Кількість транзисторів | Немає даних | 4,8 млрд |
iGPU
| Інтегрована графіка | Apple M4 Max GPU (32-core) | Немає даних |
| Частота GPU | 500 МГц | Немає даних |
| Boost частота GPU | 1800 МГц | Немає даних |
| Шейдерні блоки | 4096 | Немає даних |
| TMUs | 256 | Немає даних |
| ROPs | 128 | Немає даних |
| Обчислювальні блоки | 512 | Немає даних |
| TGP | 51 Вт | Немає даних |
| IGPU FLOPS | 14,8 терафлопс | Немає даних |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті | - LPDDR5X-8533 | - DDR4-2933 |
| Макс. розмір | 128 ГБ | 64 ГБ |
| Кількість каналів | 8 | 2 |
| Макс. пропускна здатність | 410 ГБ/с | 43,71 ГБ/с |
| Підтримка ECC | Немає | Так |
PassMark
| Integer math | Немає даних | 44.7 GOps/sec |
| Floating point math | Немає даних | 23 GOps/sec |
| Find prime numbers | Немає даних | 37M Primes/sec |
| Random string sorting | Немає даних | 21.7M Strings/sec |
| Data encryption | Немає даних | 12.5 GBytes/sec |
| Data compression | Немає даних | 187.4 MBytes/sec |
| Physics | Немає даних | 676 Frames/sec |
| Extended instructions | Немає даних | 7.2B Matrices/sec |
| Passmark CPU (одноядерний) | Немає даних | 2245 |
| Passmark CPU (багатоядерний) | Немає даних | 13191 |
Інше
| Офіційний сайт | Немає даних | Сайт AMD Ryzen 5 2600 |
| Версія PCI Express | Немає даних | 3.0 |
| Макс. ліній PCI Express | Немає даних | 20 |