Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 5 3500U
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківУ світі процесорів для ноутбуків часто порівнюють рішення різних поколінь і архітектур. Сьогодні ми зіставляємо флагманський Apple M4 Max (14-Core), випущений у 2024 році, та бюджетний AMD Ryzen 5 3500U з 2019 року. Хоча обидва чипи призначені для мобільних пристроїв, їхні характеристики та продуктивність кардинально відрізняються. Ми проаналізуємо ключові параметри, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.
Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 3500U за всіма показниками продуктивності. У багатоядерному тесті Cinebench R23 M4 Max набирає 23841 бал проти 2760 у Ryzen, що майже в 8,6 раза більше. Geekbench 6 також демонструє перевагу: 3996 проти 1044 в одноядерному та 23275 проти 2880 у багатоядерному режимах. Крім того, M4 Max оснащений потужною інтегрованою графікою (32 ядра), тоді як Ryzen 5 3500U має значно скромнішу графічну підсистему. Однак варто врахувати, що M4 Max — це преміальний чип для професійних завдань, а Ryzen 5 3500U — енергоефективне рішення для повсякденної роботи.
Основні відмінності
- Багатоядерна продуктивність: Apple M4 Max (14-Core) у Cinebench R23 набирає 23841 бал, що у 8,6 раза більше, ніж 2760 балів у AMD Ryzen 5 3500U.
- Одноядерна продуктивність: M4 Max демонструє 3996 балів у Geekbench 6, тоді як Ryzen 5 3500U — лише 1044, що свідчить про значно вищу швидкість виконання однопотокових завдань.
- Інтегрована графіка: M4 Max має 32-ядерний графічний процесор, що забезпечує високий рівень графіки (63 бали), тоді як Ryzen 5 3500U отримує лише 16 балів, що обмежує його ігрові та мультимедійні можливості.
- Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що робить їх придатними для тривалої роботи від батареї, але M4 Max досягає цього з набагато вищою продуктивністю.
- Дата виходу та архітектура: M4 Max вийшов у 2024 році на архітектурі ARMv9, тоді як Ryzen 5 3500U — 2019 року на архітектурі x86, що пояснює значний розрив у продуктивності.
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 2279 | 765 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 23841 | 2760 |
GeekBench v6
| Geekbench 6 (одноядерний) | 3996 | 1044 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 23275 | 2880 |
| File compression | Немає даних | 310.7 MB/sec |
| Clang compilation | Немає даних | 19.2 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | Немає даних | 71.5 pages/sec |
| PDF Renderer | Немає даних | 92 Mpixels/sec |
| Text processing | Немає даних | 88.3 pages/sec |
| Background blur | Немає даних | 11.3 images/sec |
| Photo processing | Немає даних | 28 images/sec |
| Ray tracing | Немає даних | 4.41 Mpixels/sec |
Загальна інформація
| Виробник | Apple | Amd |
| Дата виходу | 30 жовтня 2024 | 6 січня 2019 |
| Тип | Для ноутбука | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | ARMv9 | x86-64 |
| Кодове ім'я | Apple M4 | Zen+ (Picasso) |
| Інтегрована графіка | Apple M4 Max GPU (32-core) | Radeon Vega 8 |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 10 | 4 |
| Потоковий | 10 | 8 |
| Частота | 4,52 ГГц | 2.1 ГГц |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | 4 | Немає даних |
| Потоковий | 4 | Немає даних |
| Частота | 2,59 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 14 | 4 |
| Кількість потоків | 14 | 8 |
| Множник | 45x | 21x |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
| Продуктивні ядра | ||
| Макс. частота в Turbo Boost | Немає даних | 3.7 ГГц |
| Загальне | ||
| Частота шини | Немає даних | 100 МГц |
| Кеш 1-го рівня | Немає даних | 96КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | Немає даних | 512КБ (на ядро) |
| Кеш 3-го рівня | Немає даних | 4 МБ (загальний) |
Пакет
| Техпроцес | 3 нанометри | 12 нанометрів |
| Енергоспоживання (TDP) | 62 Вт | 12-35 Вт |
| Сокет | Apple M-Socket | FP5 |
| Критична температура | 100°C | 105°C |
| Кількість транзисторів | Немає даних | 4,9 млрд |
iGPU
| Інтегрована графіка | Apple M4 Max GPU (32-core) | Radeon Vega 8 |
| Частота GPU | 500 МГц | 300 МГц |
| Boost частота GPU | 1800 МГц | 1200 МГц |
| Шейдерні блоки | 4096 | 512 |
| TMUs | 256 | 32 |
| ROPs | 128 | 8 |
| Обчислювальні блоки | 512 | 8 |
| TGP | 51 Вт | 15 Вт |
| IGPU FLOPS | 14,8 терафлопс | 1,23 терафлопс |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті | - LPDDR5X-8533 | - DDR4-2400 |
| Макс. розмір | 128 ГБ | 32 ГБ |
| Кількість каналів | 8 | 2 |
| Макс. пропускна здатність | 410 ГБ/с | 35,76 ГБ/с |
| Підтримка ECC | Немає | Так |
PassMark
| Integer math | Немає даних | 25.1 GOps/sec |
| Floating point math | Немає даних | 12.6 GOps/sec |
| Find prime numbers | Немає даних | 15M Primes/sec |
| Random string sorting | Немає даних | 11.2M Strings/sec |
| Data encryption | Немає даних | 6.1 GBytes/sec |
| Data compression | Немає даних | 95.9 MBytes/sec |
| Physics | Немає даних | 370 Frames/sec |
| Extended instructions | Немає даних | 3.6B Matrices/sec |
| Passmark CPU (одноядерний) | Немає даних | 1947 |
| Passmark CPU (багатоядерний) | Немає даних | 6942 |
Інше
| Офіційний сайт | Немає даних | Сайт AMD Ryzen 5 3500U |
| Версія PCI Express | Немає даних | 3.0 |
| Макс. ліній PCI Express | Немає даних | 12 |