Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 5 3600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставимо два процесори різних поколінь і архітектур: Apple M4 Max (14-Core) для ноутбуків, випущений у жовтні 2024 року, та AMD Ryzen 5 3600X для настільних ПК, що дебютував у 2019 році. M4 Max використовує ARM-архітектуру та пропонує 10 ядер продуктивності та 4 енергоефективних, тоді як Ryzen 5 3600X має 6 ядер і 12 потоків на архітектурі x86. Розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 3600X за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, демонструючи майже вдвічі вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 2279 проти 1323, багатоядерний: 23841 проти 9526). M4 Max також має потужну інтегровану графіку (32 ядра), що робить його ідеальним для творчих завдань на ноутбуках. Однак Ryzen 5 3600X залишається гідним вибором для бюджетних настільних збірок завдяки нижчій ціні та сумісності з платформою AM4, хоча його енергоефективність значно поступається.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має 14 ядер (10 продуктивних + 4 енергоефективних), тоді як Ryzen 5 3600X — 6 ядер і 12 потоків. M4 Max забезпечує кращу багатопотокову продуктивність завдяки гібридній архітектурі.
  • M4 Max використовує ARM-архітектуру (ARMv9) та призначений для ноутбуків, тоді як Ryzen 5 3600X — x86-процесор для настільних ПК, що впливає на сумісність із програмним забезпеченням.
  • Інтегрована графіка M4 Max (32-ядерний GPU) значно потужніша за відсутність вбудованої графіки у Ryzen 5 3600X, що дозволяє M4 Max виконувати задачі рендерингу та ігри без дискретної відеокарти.
  • У тесті Geekbench 6 M4 Max набирає 3996 балів в одноядерному та 23275 у багатоядерному режимі, що майже вдвічі перевищує показники Ryzen 5 3600X (1799 та 7670 відповідно).
  • Енергоефективність M4 Max оцінюється в 100 балів (максимум), тоді як Ryzen 5 3600X має нижчий показник, що робить M4 Max більш економічним для мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 1323
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 9526

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 1799
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 7670
File compression Немає даних 713.7 MB/sec
Clang compilation Немає даних 64.8 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 156.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 232.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 149.6 pages/sec
Background blur Немає даних 39 images/sec
Photo processing Немає даних 54 images/sec
Ray tracing Немає даних 13.1 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Немає

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 4,52 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Множник 45x 38x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 95 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 4096 Немає даних
TMUs 256 Немає даних
ROPs 128 Немає даних
Обчислювальні блоки 512 Немає даних
TGP 51 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 50.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 29.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 110M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 24.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 224.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1191 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2652
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18193

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 3600X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 5 3600X?

Apple M4 Max має потужну інтегровану графіку (32 ядра), що дозволяє запускати ігри без дискретної відеокарти, тоді як Ryzen 5 3600X потребує окремого GPU. Однак для сучасних ігор на високих налаштуваннях M4 Max може бути обмежений через відсутність підтримки DirectX 12 Ultimate і менший вибір оптимізованих ігор для ARM.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3600X у 2024 році?

Так, якщо ви будуєте бюджетний настільний ПК з можливістю апгрейду на платформі AM4. Ryzen 5 3600X досі справляється з більшістю ігор і повсякденних завдань, але значно поступається новішим процесорам за продуктивністю та енергоефективністю.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M4 Max (14-Core) значно краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 23841 проти 9526) та потужній інтегрованій графіці, яка прискорює рендеринг. Ryzen 5 3600X потребує дискретної відеокарти для ефективної роботи.

Чи можна порівнювати Apple M4 Max і AMD Ryzen 5 3600X?

Так, хоча вони належать до різних сегментів: M4 Max — мобільний процесор для ноутбуків, а Ryzen 5 3600X — настільний. Порівняння має сенс для розуміння різниці в продуктивності та енергоефективності між новим ARM-чипом і застарілим x86-процесором.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Apple M4 Max має значно кращу енергоефективність (100 балів) завдяки ARM-архітектурі та передовому техпроцесу. Ryzen 5 3600X споживає більше енергії, що робить M4 Max ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.