Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 5 5625U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів для ноутбуків конкуренція між Apple та AMD стає дедалі цікавішою. Apple M4 Max (14-Core) — це флагманський ARM-чіп, представлений у жовтні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 5 5625U — перевірений x86-процесор для тонких ноутбуків, випущений на початку 2022-го. Порівняння цих двох моделей допоможе зрозуміти, який варіант краще відповідає вашим потребам: максимальна продуктивність і енергоефективність чи доступність і сумісність.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 5625U за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища майже вдвічі (Geekbench 6: 3996 проти 1906), багатопотокова — більш ніж утричі (23275 проти 6417). Інтегрована графіка M4 Max (32 ядра) також потужніша. Однак Ryzen 5 5625U залишається гідним вибором для бюджетних ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для професійних завдань — обирайте M4 Max. Для повсякденних завдань і економії — Ryzen 5 5625U.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має 14 ядер (10 продуктивних + 4 енергоефективних), тоді як AMD Ryzen 5 5625U — 6 ядер і 12 потоків, що дає M4 Max значну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність M4 Max майже вдвічі вища: 2279 балів у Cinebench R23 проти 1372 у Ryzen 5 5625U.
  • Інтегрована графіка M4 Max (32 ядра) значно потужніша за графіку Radeon у Ryzen 5 5625U, що важливо для ігор та рендерингу.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється однаково високо (100 балів), але M4 Max досягає кращої продуктивності на ват.
  • Дата виходу: M4 Max (жовтень 2024) новіший за Ryzen 5 5625U (січень 2022), що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 1372
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 8135

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 1906
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 6417
File compression Немає даних 621.4 MB/sec
Clang compilation Немає даних 48.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 104.3 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 176.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 195.5 pages/sec
Background blur Немає даних 32.4 images/sec
Photo processing Немає даних 45.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 11.9 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 4,52 ГГц 2.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Множник 45x 23x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 15 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) AMD Radeon Vega 7
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 4096 448
TMUs 256 28
ROPs 128 8
Обчислювальні блоки 512 7
TGP 51 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 56.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 30.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 46M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 18.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 177.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 654 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2881
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 14907

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 5625U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 5 5625U?

Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра) і вищу однопотокову продуктивність, що забезпечує кращу ігрову продуктивність. Однак сумісність ігор з ARM-архітектурою може бути обмеженою.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 5625U у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Він забезпечує хорошу автономність і достатню продуктивність для повсякденного використання.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 Max досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим.

Чи можна порівнювати ARM-процесор Apple з x86-процесором AMD?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва використовуються в ноутбуках. Однак слід враховувати, що M4 Max працює лише з macOS, а Ryzen 5 5625U — з Windows/Linux, що впливає на сумісність програм.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M4 Max значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 23841 проти 8135) та потужній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг і обробку відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.