Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 5 6600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів конкуренція між ARM та x86 архітектурами стає дедалі цікавішою. Сьогодні порівнюємо Apple M4 Max (14-Core) — флагманський чип від Apple, випущений у жовтні 2024 року, та AMD Ryzen 5 6600H — популярний процесор для ігрових і робочих ноутбуків, що дебютував на початку 2022 року. Розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сфери застосування.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 6600H за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю: у Geekbench 6 одноядерний результат майже вдвічі вищий (3996 проти 1954), а багатоядерний — у 2,7 раза (23275 проти 8529). Також M4 Max має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU) та вищу енергоефективність. Ryzen 5 6600H залишається гідним вибором для бюджетних ігрових ноутбуків, але M4 Max — це рішення для професіоналів, яким потрібна максимальна швидкість у відеомонтажі, 3D-моделюванні та роботі з великими даними.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний — 2279 проти 1458 у Ryzen 5 6600H.
  • Багатоядерна продуктивність M4 Max майже вдвічі вища: Cinebench R23 багатоядерний — 23841 проти 10226.
  • Інтегрована графіка Apple M4 Max (32-core GPU) значно потужніша за Radeon 660M у Ryzen 5 6600H, що дає перевагу в іграх та графічних завданнях.
  • Енергоефективність M4 Max вища завдяки архітектурі ARMv9, що забезпечує кращу автономність у ноутбуках Apple.
  • AMD Ryzen 5 6600H використовує архітектуру x86, що забезпечує ширшу сумісність з Windows-додатками та іграми без емуляції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 1458
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 10226

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 1954
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 8529
File compression Немає даних 857 MB/sec
Clang compilation Немає даних 62.5 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 169.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 223.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 208.8 pages/sec
Background blur Немає даних 41.6 images/sec
Photo processing Немає даних 73.7 images/sec
Ray tracing Немає даних 14.8 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 660M

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 4,52 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Множник 45x 33x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 45 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) AMD Radeon 660M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 4096 384
TMUs 256 24
ROPs 128 16
Обчислювальні блоки 512 6
TGP 51 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 65.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 36.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 51M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 231.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 886 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3177
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18693

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 6600H
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 5 6600H?

Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу продуктивність в іграх. Однак Ryzen 5 6600H краще сумісний з бібліотекою Windows-ігор, тому для ігор на Windows варто обирати AMD.

Чи можна порівнювати ARM-процесор Apple з x86-процесором AMD?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори використовуються в ноутбуках. Однак слід враховувати різницю в архітектурі та сумісності з програмним забезпеченням.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Max значно енергоефективніший завдяки архітектурі ARMv9, що забезпечує кращу автономність у ноутбуках MacBook Pro.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 5 6600H у 2024 році?

Так, Ryzen 5 6600H досі актуальний для бюджетних ігрових ноутбуків і робочих станцій, але він поступається новішим чипам Apple за продуктивністю та енергоефективністю.

Який процесор кращий для відеомонтажу та 3D-моделювання?

Apple M4 Max значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності, потужній графіці та оптимізації програмного забезпечення під ARM.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.