Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 5 7520U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі ноутбуків вибір процесора визначає не лише швидкість роботи, а й можливості для творчості, ігор та повсякденних завдань. Apple M4 Max (14-Core) та AMD Ryzen 5 7520U — два представники різних архітектур, ARM та x86, кожен зі своїми сильними сторонами. Перший орієнтований на максимальну продуктивність у професійних застосунках, другий — на баланс енергоефективності та доступності в мас-маркеті. Розберімося, який з них краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 7520U за однопотоковою (98 vs 40 балів) та багатопотоковою продуктивністю (51 vs 10 балів). У Geekbench 6 M4 Max має майже втричі вищі показники в одноядерному тесті (3996 проти 1270) та вп'ятеро — у багатоядерному (23275 проти 4219). Однак Ryzen 5 7520U виграє за енергоефективністю (100 балів в обох) і може бути кращим вибором для бюджетних ноутбуків, де не потрібна екстремальна обчислювальна потужність. Для професійної роботи з відео, 3D або компіляції коду M4 Max — беззаперечний лідер.

Основні відмінності

  • Архітектура: Apple M4 Max базується на ARMv9, тоді як AMD Ryzen 5 7520U — на x86, що впливає на сумісність із ПЗ та енергоспоживанням.
  • Продуктивність: M4 Max має майже вдвічі вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (2279 проти 1171), що критично для швидкої роботи в однопотокових завданнях.
  • Багатоядерна потужність: У Cinebench R23 M4 Max набирає 23841 балів проти 5149 у Ryzen 5 7520U — різниця майже в 4,6 рази для ресурсомістких проєктів.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений 32-ядерним GPU, що дає йому значну перевагу в графічних завданнях (63 бали проти 20 у Ryzen 5 7520U).
  • Дата виходу: M4 Max новіший (жовтень 2024) проти Ryzen 5 7520U (вересень 2022), що пояснює кращі технологічні показники та підтримку сучасних стандартів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 1171
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 5149

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 1270
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 4219
File compression Немає даних 394.8 MB/sec
Clang compilation Немає даних 27 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 91.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 127.6 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 114.6 pages/sec
Background blur Немає даних 23 images/sec
Photo processing Немає даних 38.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 7.38 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 22 вересня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 2 (Mendocino)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 610M

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 8
Частота 4,52 ГГц 2.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 4
Кількість потоків 14 8
Множник 45x 28x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 15 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 4096 128
TMUs 256 8
ROPs 128 4
Обчислювальні блоки 512 2
TGP 51 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс 0,49 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-5500
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 31.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 15.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 20M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 14.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 6.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 138.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 446 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2472
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 9206

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7520U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 4

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 5 7520U?

Apple M4 Max з 32-ядерним GPU значно потужніший для ігор, але сумісність обмежена macOS. AMD Ryzen 5 7520U має слабшу графіку, проте більше ігор доступно на Windows.

Чи варто обирати Apple M4 Max для звичайної офісної роботи?

Для офісних завдань M4 Max надлишковий — його потужність розкривається у відеомонтажі, 3D-моделюванні та компіляції. Ryzen 5 7520U ефективніший для бюджетних ноутбуків.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M4 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі, що подовжує час автономної роботи MacBook.

Чи підтримує AMD Ryzen 5 7520U сучасні стандарти пам'яті?

Ryzen 5 7520U підтримує DDR5 та LPDDR5, що забезпечує хорошу пропускну здатність, але M4 Max використовує уніфіковану пам'ять із вищою швидкістю та меншою затримкою.

Який процесор кращий для відеомонтажу: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 5 7520U?

Apple M4 Max значно кращий завдяки високій багатоядерній продуктивності (23275 балів у Geekbench 6) та потужному GPU, що прискорює рендеринг. Ryzen 5 7520U підійде лише для легкого монтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.