Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставили два процесори для ноутбуків: флагманський Apple M4 Max (14-Core) від Apple та енергоефективний AMD Ryzen 5 7640U від AMD. M4 Max вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Ryzen 5 7640U дебютував у травні 2023-го. Обидва чипи належать до різних архітектур (ARM vs x86) і орієнтовані на різні сегменти: M4 Max — для професійних завдань, Ryzen 5 7640U — для ультрабуків. Розглянемо ключові відмінності в ядрах, частотах, тестах та енергоспоживанні.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 7640U за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджується бенчмарками: Geekbench 6 (одноядерний) 3996 проти 2338, багатоядерний — 23275 проти 10420. M4 Max також має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU). Водночас Ryzen 5 7640U демонструє кращу енергоефективність у своєму класі та підходить для легких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу або роботи з ШІ — обирайте M4 Max. Для повсякденних завдань, офісної роботи та бюджетних ультрабуків Ryzen 5 7640U є збалансованим варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має 14 ядер (10 продуктивних + 4 енергоефективних) проти 6 ядер та 12 потоків у AMD Ryzen 5 7640U, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність M4 Max на 70% вища: Geekbench 6 (одноядерний) 3996 проти 2338 у Ryzen 5 7640U.
  • Багатоядерний результат Cinebench R23: M4 Max набирає 23841 бал, тоді як Ryzen 5 7640U — лише 11012, що вдвічі менше.
  • Інтегрована графіка M4 Max (32-ядерний GPU) значно потужніша за Radeon 760M у Ryzen 5 7640U, що критично для ігор та рендерингу.
  • M4 Max побудований на ARM-архітектурі, а Ryzen 5 7640U — на x86, тому сумісність із ПЗ та операційними системами відрізняється.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 11012

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 10420
File compression Немає даних 1190 MB/sec
Clang compilation Немає даних 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 219.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 267.6 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 242.2 pages/sec
Background blur Немає даних 46.3 images/sec
Photo processing Немає даних 94.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 15.4 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 760M

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 4,52 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Множник 45x 35x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 760M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 4096 512
TMUs 256 32
ROPs 128 16
Обчислювальні блоки 512 8
TGP 51 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 70.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 41.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 77M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 28.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 243.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1194 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3524
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 21284

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 5 7640U?

Apple M4 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU), тому він краще підходить для ігор, ніж Ryzen 5 7640U. Однак варто враховувати, що ігри під macOS мають обмежену сумісність порівняно з Windows.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 7640U для роботи з відео?

Ryzen 5 7640U підходить для легкого монтажу відео 1080p, але для 4K-контенту та складних проєктів краще обрати Apple M4 Max через вищу багатопотокову продуктивність та потужну графіку.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають високі показники енергоефективності (100 балів за шкалою). Ryzen 5 7640U споживає менше енергії (15-28 Вт), що робить його ідеальним для ультрабуків, тоді як M4 Max потребує більше енергії, але забезпечує вищу продуктивність.

Чи сумісний Apple M4 Max з Windows?

Apple M4 Max працює на ARM-архітектурі, тому встановити Windows на Mac з таким процесором можна лише через емуляцію (наприклад, Parallels), що впливає на продуктивність. Ryzen 5 7640U повністю сумісний з Windows.

Який процесор обрати для програмування та компіляції?

Apple M4 Max значно швидший у компіляції (72.3 Klines/sec у Clang проти аналогічних показників Ryzen). Для розробки під iOS/macOS M4 Max — оптимальний вибір, для загального програмування під Windows — Ryzen 5 7640U.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.