Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 7 4700U
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківУ світі процесорів для ноутбуків часто протистоять архітектури ARM та x86. Apple M4 Max (14-Core) — це флагманський чип 2024 року з 10 ядрами та частотою до 4,52 ГГц, тоді як AMD Ryzen 7 4700U — перевірений мобільний процесор 2020 року на архітектурі Zen 2. Порівняємо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб зрозуміти, який варіант краще підходить для сучасних завдань.
Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 4700U за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища майже вдвічі (Geekbench 6: 3996 проти 1488), багатопотокова — у понад 4 рази (23275 проти 5475). Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) також суттєво потужніша. Однак Ryzen 7 4700U залишається енергоефективним рішенням для бюджетних ноутбуків, тоді як M4 Max — вибір для професіоналів, які потребують максимальної швидкості в роботі з відео, 3D та компіляцією.
Основні відмінності
- Продуктивність: M4 Max має майже вдвічі вищий одноядерний показник Cinebench R23 (2279 проти 1220) та втричі вищий багатоядерний (23841 проти 7378).
- Графіка: інтегрований GPU M4 Max (32 ядра) значно потужніший за графіку Radeon у Ryzen 7 4700U, що дає перевагу в іграх та рендерингу.
- Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але M4 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARMv9.
- Техпроцес та архітектура: M4 Max виконано за новітнім 3-нм техпроцесом, тоді як Ryzen 7 4700U — за 7-нм, що впливає на тепловиділення та автономність.
- Дата виходу: M4 Max (2024) новіший на 4 роки, тому має доступ до сучасних інструкцій та оптимізацій, яких немає у Ryzen 7 4700U (2020).
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 2279 | 1220 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 23841 | 7378 |
GeekBench v6
| Geekbench 6 (одноядерний) | 3996 | 1488 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 23275 | 5475 |
| File compression | Немає даних | 541.3 MB/sec |
| Clang compilation | Немає даних | 41.2 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | Немає даних | 109.5 pages/sec |
| PDF Renderer | Немає даних | 136.9 Mpixels/sec |
| Text processing | Немає даних | 130.3 pages/sec |
| Background blur | Немає даних | 26.4 images/sec |
| Photo processing | Немає даних | 43.1 images/sec |
| Ray tracing | Немає даних | 8.5 Mpixels/sec |
Загальна інформація
| Виробник | Apple | Amd |
| Дата виходу | 30 жовтня 2024 | 6 січня 2020 |
| Тип | Для ноутбука | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | ARMv9 | x86-64 |
| Кодове ім'я | Apple M4 | Zen 2 (Renoir) |
| Інтегрована графіка | Apple M4 Max GPU (32-core) | Radeon Vega 7 |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 10 | 8 |
| Потоковий | 10 | 8 |
| Частота | 4,52 ГГц | 2.0 ГГц |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | 4 | Немає даних |
| Потоковий | 4 | Немає даних |
| Частота | 2,59 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 14 | 8 |
| Кількість потоків | 14 | 8 |
| Множник | 45x | 20x |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
| Продуктивні ядра | ||
| Макс. частота в Turbo Boost | Немає даних | 4.1 ГГц |
| Загальне | ||
| Частота шини | Немає даних | 100 МГц |
| Кеш 1-го рівня | Немає даних | 32 КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | Немає даних | 512КБ (на ядро) |
| Кеш 3-го рівня | Немає даних | 8 МБ (загальний) |
Пакет
| Техпроцес | 3 нанометри | 7 нанометрів |
| Енергоспоживання (TDP) | 62 Вт | 10-25 Вт |
| Сокет | Apple M-Socket | FP6 |
| Критична температура | 100°C | 105°C |
iGPU
| Інтегрована графіка | Apple M4 Max GPU (32-core) | Radeon Vega 7 |
| Частота GPU | 500 МГц | 300 МГц |
| Boost частота GPU | 1800 МГц | 1600 МГц |
| Шейдерні блоки | 4096 | 448 |
| TMUs | 256 | 28 |
| ROPs | 128 | 8 |
| Обчислювальні блоки | 512 | 7 |
| TGP | 51 Вт | 10-45 Вт |
| IGPU FLOPS | 14,8 терафлопс | 1,43 терафлопс |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті | - LPDDR5X-8533 |
- DDR4-3200 - LPDDR4-4266 |
| Макс. розмір | 128 ГБ | 32 ГБ |
| Кількість каналів | 8 | 2 |
| Макс. пропускна здатність | 410 ГБ/с | 68,27 ГБ/с |
| Підтримка ECC | Немає | Так |
PassMark
| Integer math | Немає даних | 42.2 GOps/sec |
| Floating point math | Немає даних | 28.6 GOps/sec |
| Find prime numbers | Немає даних | 38M Primes/sec |
| Random string sorting | Немає даних | 18.4M Strings/sec |
| Data encryption | Немає даних | 8.6 GBytes/sec |
| Data compression | Немає даних | 156.3 MBytes/sec |
| Physics | Немає даних | 603 Frames/sec |
| Extended instructions | Немає даних | 13.6B Matrices/sec |
| Passmark CPU (одноядерний) | Немає даних | 2522 |
| Passmark CPU (багатоядерний) | Немає даних | 13371 |
Інше
| Офіційний сайт | Немає даних | Сайт AMD Ryzen 7 4700U |
| Версія PCI Express | Немає даних | 3.0 |
| Макс. ліній PCI Express | Немає даних | 16 |