Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 7 6800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Max (14-Core) та AMD Ryzen 7 6800U допоможе визначити, який процесор краще впорається з вашими завданнями. M4 Max — новітній ARM-чип від Apple (2024 рік) із 10 ядрами та частотою до 4,52 ГГц, тоді як Ryzen 7 6800U — енергоефективний мобільний процесор AMD (2022 рік) на архітектурі x86. Ми порівняли їх за основними характеристиками, результатами бенчмарків та енергоспоживанням.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 6800U за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3996 vs 1967 одноядерний, 23275 vs 8218 багатоядерний). Він також має потужнішу інтегровану графіку (32-ядерний GPU проти Radeon 680M). Однак Ryzen 7 6800U вийшов раніше та може бути доступнішим у ноутбуках середнього цінового сегмента. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для творчих завдань або ігор — обирайте M4 Max. Якщо бюджет обмежений і ви не потребуєте екстремальної потужності — Ryzen 7 6800U залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має 10 ядер (4 продуктивних + 6 енергоефективних) проти 8 ядер і 16 потоків у Ryzen 7 6800U, що забезпечує кращу багатозадачність.
  • M4 Max демонструє майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (3996 проти 1967) завдяки новішій архітектурі ARMv9.
  • Багатоядерний результат Cinebench R23 у M4 Max (23841) майже в 2,3 рази вищий, ніж у Ryzen 7 6800U (10468), що робить його значно швидшим у рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка M4 Max (32 ядра) отримала 63 бали проти 31 у Ryzen 7 6800U (Radeon 680M), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях.
  • M4 Max вийшов у 2024 році, тоді як Ryzen 7 6800U — у 2022, тому M4 Max пропонує сучасніші технології та вищу енергоефективність (100 балів в обох).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 10468

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 1967
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 8218
File compression Немає даних 773.1 MB/sec
Clang compilation Немає даних 62.6 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 163.8 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 259.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 199.8 pages/sec
Background blur Немає даних 36.8 images/sec
Photo processing Немає даних 66.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 14.9 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 10 16
Частота 4,52 ГГц 2.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 14 16
Множник 45x 27x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 15-28 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) AMD Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 4096 768
TMUs 256 48
ROPs 128 32
Обчислювальні блоки 512 12
TGP 51 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 79.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 42.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 57M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 26.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 245.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 999 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3209
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 20596

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 6800U​
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 7 6800U?

Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра) і вищу однопотокову продуктивність, тому він краще підходить для сучасних ігор. Однак сумісність з іграми залежить від платформи: M4 Max працює лише на macOS, а Ryzen 7 6800U — на Windows.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 6800U у 2025 році?

Так, якщо ви шукаєте енергоефективний ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого редагування. Ryzen 7 6800U все ще забезпечує достатню продуктивність для повсякденної роботи, але поступається M4 Max у важких завданнях.

Який процесор енергоефективніший: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 7 6800U?

Обидва процесори отримали максимальний бал за енергоефективність (100), але M4 Max використовує ARM-архітектуру, яка зазвичай забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват. У реальних сценаріях M4 Max може бути економнішим.

Чи можна порівнювати Apple M4 Max і AMD Ryzen 7 6800U за ціною?

Точна ціна не вказана, але M4 Max встановлюється в дорожчі MacBook Pro, тоді як Ryzen 7 6800U використовується в ноутбуках середнього цінового сегмента. M4 Max зазвичай коштує значно дорожче.

Який процесор кращий для відеомонтажу: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 7 6800U?

Apple M4 Max значно швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 23275 проти 8218) та потужнішій графіці. Він ідеально підходить для професійного відеомонтажу на macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.