Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагання між ARM-архітектурою Apple та x86-рішеннями AMD стає дедалі цікавішим. Apple M4 Max (14-Core) — це флагманський чип для ноутбуків, представлений у жовтні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 9 7950X — потужний десктопний процесор, випущений у серпні 2022 року. Обидві моделі мають однаковий загальний рейтинг 78 балів, але їхні сильні сторони суттєво різняться. У цьому порівнянні ми детально розглянемо ключові характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) і AMD Ryzen 9 7950X — це процесори різних класів і призначення. M4 Max створений для мобільних пристроїв і вражає однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3996 проти 3068) та енергоефективністю (100 балів). Ryzen 9 7950X, навпаки, є десктопним монстром із 16 ядрами та 32 потоками, що дає йому значну перевагу в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 36742 проти 23841). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу чи компіляції — обирайте AMD. Для ноутбука з високою ефективністю та інтегрованою графікою — M4 Max.

Основні відмінності

  • Архітектура та платформа: Apple M4 Max базується на ARMv9 і призначений для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 9 7950X використовує архітектуру x86 для настільних ПК.
  • Кількість ядер і потоків: M4 Max має 14 ядер (10 продуктивних + 4 енергоефективних) і 10 потоків, тоді як Ryzen 9 7950X — 16 ядер і 32 потоки, що дає йому перевагу в багатопотоковості.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Max значно випереджає Ryzen 9 7950X у Geekbench 6 (3996 проти 3068) та Cinebench R23 (2279 проти 2009), що робить його кращим для завдань, чутливих до частоти одного ядра.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений потужним 32-ядерним GPU Apple, тоді як Ryzen 9 7950X має лише базову вбудовану графіку RDNA 2, що обмежує його ігрові можливості без дискретної карти.
  • Дата виходу та енергоефективність: M4 Max (2024) новіший і має вищу оцінку енергоефективності (100 балів), що критично для мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 9 7950X (2022) споживає значно більше енергії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 36742

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 21401
File compression Немає даних 1960 MB/sec
Clang compilation Немає даних 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 414.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 540.6 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 304.8 pages/sec
Background blur Немає даних 78.9 images/sec
Photo processing Немає даних 148.7 images/sec
Ray tracing Немає даних 46.1 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 29 серпня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 10 16
Потоковий 10 32
Частота 4,52 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 14 32
Множник 45x 45x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 170 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 4096 128
TMUs 256 8
ROPs 128 4
Обчислювальні блоки 512 2
TGP 51 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 227.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 138.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 343M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 98.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 49.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 839.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 3114 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4276
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 62709

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 9 7950X?

Для ігор AMD Ryzen 9 7950X кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. Однак M4 Max із потужним інтегрованим GPU може запускати багато ігор на Mac, але поступається в продуктивності.

Чи можна порівнювати Apple M4 Max і AMD Ryzen 9 7950X?

Так, але це порівняння різних платформ: M4 Max — мобільний ARM-процесор, Ryzen 9 7950X — десктопний x86. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність проти максимальної потужності.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Max значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі та техпроцесу 3 нм. Ryzen 9 7950X споживає до 170 Вт, що робить його менш придатним для ноутбуків.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7950X для рендерингу відео?

Так, Ryzen 9 7950X чудово підходить для рендерингу завдяки 16 ядрам і 32 потокам. У Cinebench R23 він набирає 36742 бали, що значно вище за 23841 у M4 Max.

Який процесор обрати для роботи з кодом і компіляції?

Для компіляції коду AMD Ryzen 9 7950X кращий через більшу кількість потоків (32 проти 10). Однак M4 Max виграє в однопотокових завданнях, що важливо для швидкості роботи IDE.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.