Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Max (14-Core) та AMD Ryzen Z1 допоможе визначити, який процесор краще підходить для вашого ноутбука. M4 Max — це флагманський ARM-чіп від Apple, випущений у жовтні 2024 року, тоді як Ryzen Z1 — це мобільний процесор AMD для ігрових портативних пристроїв, анонсований у квітні 2023. Обидва належать до різних архітектур, але мають спільну мету — забезпечити високу продуктивність при обмеженому енергоспоживанні. Розглянемо їхні ключові відмінності в бенчмарках, кількості ядер та енергоефективності.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen Z1 за більшістю показників: однопотокова продуктивність (98 vs 65 балів), багатопотокова (51 vs 20) та інтегрована графіка (63 vs 34). У Cinebench R23 M4 Max набирає 23841 бал у багатоядерному тесті проти 9890 у Ryzen Z1, а в Geekbench 6 — 23275 проти 8874. Водночас обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що робить їх привабливими для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для професійних завдань — обирайте M4 Max; для компактних ігрових систем зі збалансованим енергоспоживанням підійде Ryzen Z1.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має 10 продуктивних ядер (10 потоків) з частотою до 4,52 ГГц, тоді як AMD Ryzen Z1 — 6 ядер і 12 потоків (частота не вказана), що дає перевагу M4 Max у багатопотокових завданнях.
  • У Cinebench R23 (багатоядерний) M4 Max набирає 23841 бал, що в 2,4 рази більше, ніж 9890 балів у Ryzen Z1; в одноядерному тесті — 2279 проти 1796.
  • Geekbench 6 також демонструє значний відрив: M4 Max отримує 3996 (одноядерний) і 23275 (багатоядерний) проти 2290 і 8874 відповідно у Ryzen Z1.
  • Інтегрована графіка M4 Max (32-ядерний GPU) оцінюється в 63 бали, що майже вдвічі вище за 34 бали у Ryzen Z1, що важливо для ігор та рендерингу.
  • Дата виходу: M4 Max — жовтень 2024, Ryzen Z1 — квітень 2023; новіша архітектура ARMv9 від Apple забезпечує кращу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 9890

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 8874
File compression Немає даних 1008.9 MB/sec
Clang compilation Немає даних 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 184.9 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 208.1 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 249.2 pages/sec
Background blur Немає даних 42.3 images/sec
Photo processing Немає даних 74.7 images/sec
Ray tracing Немає даних 12.9 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 740M

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 4,52 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Множник 45x 32x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 9-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 4096 256
TMUs 256 16
ROPs 128 8
Обчислювальні блоки 512 4
TGP 51 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 60.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 37 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 69M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 213.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 980 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3735
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18778

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen Z1?

Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU), що забезпечує вищу продуктивність у іграх, ніж Ryzen Z1. Однак Ryzen Z1 оптимізований для портативних ігрових пристроїв на Windows, тому вибір залежить від платформи.

Чи варто купувати Apple M4 Max для роботи з відео?

Так, M4 Max ідеально підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (23841 бал у Cinebench R23) та потужній графіці. Він значно швидший за Ryzen Z1 у рендерингу та компіляції.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M4 Max досягає вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі ARMv9.

Чи підходять ці процесори для ноутбуків?

Так, обидва призначені для мобільних пристроїв. M4 Max використовується в MacBook Pro, а Ryzen Z1 — у портативних ігрових консолях та ноутбуках. Вибір залежить від екосистеми: macOS чи Windows.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M4 Max значно випереджає Ryzen Z1 в одноядерних тестах: 2279 проти 1796 балів у Cinebench R23 та 3996 проти 2290 у Geekbench 6. Це робить його кращим для завдань, чутливих до частоти одного ядра.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.