Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (14-Core) vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Процесори Apple M4 Max (14-Core) та AMD Ryzen Z1 Extreme представляють два різні підходи до мобільної продуктивності. M4 Max — це флагманський ARM-чіп Apple для професійних ноутбуків, випущений у жовтні 2024 року. Ryzen Z1 Extreme — це x86-процесор AMD, орієнтований на ігрові портативні пристрої, що вийшов у квітні 2024 року. Незважаючи на різне призначення, обидва чипи демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за архітектурою, кількістю ядер та сценаріями використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen Z1 Extreme за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 2279 vs 1689 та 23841 vs 13955 відповідно). M4 Max також має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU) та вищу частоту (4,52 ГГц). Проте Ryzen Z1 Extreme може бути кращим вибором для сумісності з Windows-іграми та програмами x86. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у закритій екосистемі Apple — обирайте M4 Max. Для портативних ігор та гнучкості на Windows — Ryzen Z1 Extreme.

Основні відмінності

  • Архітектура: Apple M4 Max (14-Core) базується на ARMv9, тоді як AMD Ryzen Z1 Extreme використовує x86-архітектуру, що впливає на сумісність з програмним забезпеченням.
  • Продуктивність: M4 Max має значно вищі показники в Geekbench 6 (одноядерний: 3996 vs 2524, багатоядерний: 23275 vs 11223) та Cinebench R23 (одноядерний: 2279 vs 1689, багатоядерний: 23841 vs 13955).
  • Ядра та частота: M4 Max має 10 продуктивних ядер (4 високопродуктивних + 6 ефективних) з частотою 4,52 ГГц, тоді як Ryzen Z1 Extreme має 8 ядер та 16 потоків з невказаною частотою.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений 32-ядерним GPU, що забезпечує вищу графічну продуктивність (63 vs 38 балів за шкалою), ніж вбудована графіка Ryzen Z1 Extreme.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за енергоефективність, але M4 Max досягає вищої продуктивності при аналогічному енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2279 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 13955

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 3996 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 23275 11223
File compression Немає даних 1120 MB/sec
Clang compilation Немає даних 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 214.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 346.1 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 271.3 pages/sec
Background blur Немає даних 52.2 images/sec
Photo processing Немає даних 93.4 images/sec
Ray tracing Немає даних 20.6 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 25 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 10 16
Частота 4,52 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 14 16
Множник 45x 33x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 62 Вт 9-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 4096 768
TMUs 256 48
ROPs 128 32
Обчислювальні блоки 512 12
TGP 51 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 14,8 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 410 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 92.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 54.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 74M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 34.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 298.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1075 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3608
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25097

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen Z1 Extreme краще підходить для ігор через сумісність з Windows та оптимізацію для портативних ігрових пристроїв. Apple M4 Max має потужнішу графіку, але обмежений екосистемою macOS.

Чи варто вибирати Apple M4 Max для роботи з відео?

Так, M4 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, а також потужному інтегрованому GPU (32 ядра).

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають максимальний бал 100 за енергоефективність, але M4 Max демонструє вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю?

Так, хоча вони належать до різних архітектур, бенчмарки (Cinebench, Geekbench) дозволяють порівняти їхню обчислювальну потужність. M4 Max значно випереджає Ryzen Z1 Extreme у всіх тестах.

Який процесор вийшов пізніше?

Apple M4 Max (14-Core) вийшов 30 жовтня 2024 року, а AMD Ryzen Z1 Extreme — 25 квітня 2024 року. M4 Max є новішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.