Apple M4 Max (14-Core) vs Apple M2 Ultra
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківApple M4 Max (14-Core) та Apple M2 Ultra — два флагманські процесори від Apple, що представляють різні покоління. M4 Max, випущений у жовтні 2024 року, пропонує 10 ядер і частоту до 4,52 ГГц, тоді як M2 Ultra (травень 2023) має більшу кількість ядер і вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23. Обидва чипи створені для професійних завдань, але мають різні сильні сторони.
Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків, де важливі автономність і швидкість у повсякденних задачах. Натомість Apple M2 Ultra демонструє вищі результати в багатоядерних бенчмарках (Cinebench R23: 28924 проти 23841), тому краще підходить для рендерингу, компіляції та інших ресурсомістких завдань. Вибір залежить від пріоритетів: мобільність і потужність на ядро чи максимальна багатопотокова обробка.
Основні відмінності
- Одноядерна продуктивність: M4 Max значно випереджає M2 Ultra в Geekbench 6 (3996 проти 2685) та Cinebench R23 (2279 проти 1735), що дає перевагу в швидкодії додатків, чутливих до частоти одного ядра.
- Багатоядерна продуктивність: M2 Ultra має вищий бал у Cinebench R23 (28924 проти 23841) і Passmark CPU (50318 проти 23275), що робить його потужнішим для паралельних обчислень.
- Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M4 Max створений для ноутбуків, тоді як M2 Ultra частіше використовується в Mac Studio, де енергоспоживання менш критичне.
- Інтегрована графіка: M4 Max оснащений 32-ядерним GPU, що забезпечує високу продуктивність у графічних завданнях, тоді як M2 Ultra має дещо вищий бал (64 проти 63) за рахунок більшої кількості ядер.
- Дата виходу та архітектура: M4 Max (ARMv9, 2024) новіший за M2 Ultra (ARMv8, 2023), що дає йому перевагу в підтримці нових інструкцій та оптимізацій.
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 2279 | 1735 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 23841 | 28924 |
GeekBench v6
| Geekbench 6 (одноядерний) | 3996 | 2685 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 23275 | 21387 |
| File compression | Немає даних | 2140 MB/sec |
| Clang compilation | Немає даних | 226.4 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | Немає даних | 569.8 pages/sec |
| PDF Renderer | Немає даних | 603.6 Mpixels/sec |
| Text processing | Немає даних | 272.4 pages/sec |
| Background blur | Немає даних | 56.5 images/sec |
| Photo processing | Немає даних | 170.7 images/sec |
| Ray tracing | Немає даних | 33.8 Mpixels/sec |
Загальна інформація
| Виробник | Apple | Apple |
| Дата виходу | 30 жовтня 2024 | 5 травня 2023 |
| Тип | Для ноутбука | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | ARMv9 | ARMv8 |
| Кодове ім'я | Apple M4 | Apple M2 |
| Інтегрована графіка | Apple M4 Max GPU (32-core) | Apple M2 Max GPU (76-core) |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 10 | 16 |
| Потоковий | 10 | 16 |
| Частота | 4,52 ГГц | 3.5 ГГц |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | 4 | 8 |
| Потоковий | 4 | 8 |
| Частота | 2,59 ГГц | 2,4 ГГц |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 14 | 24 |
| Кількість потоків | 14 | 24 |
| Множник | 45x | 35x |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
| Кеш 1-го рівня | Немає даних | 192КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | Немає даних | 64 МБ (загальний) |
Пакет
| Техпроцес | 3 нанометри | 5 нанометрів |
| Енергоспоживання (TDP) | 62 Вт | 80 Вт |
| Сокет | Apple M-Socket | Apple M-Socket |
| Критична температура | 100°C | 100°C |
| Кількість транзисторів | Немає даних | 134 млрд |
iGPU
| Інтегрована графіка | Apple M4 Max GPU (32-core) | Apple M2 Max GPU (76-core) |
| Частота GPU | 500 МГц | Немає даних |
| Boost частота GPU | 1800 МГц | Немає даних |
| Шейдерні блоки | 4096 | Немає даних |
| TMUs | 256 | Немає даних |
| ROPs | 128 | Немає даних |
| Обчислювальні блоки | 512 | Немає даних |
| TGP | 51 Вт | Немає даних |
| IGPU FLOPS | 14,8 терафлопс | Немає даних |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті | - LPDDR5X-8533 | - LPDDR5-6400 |
| Макс. розмір | 128 ГБ | 192 ГБ |
| Кількість каналів | 8 | 16 |
| Макс. пропускна здатність | 410 ГБ/с | 800 ГБ/с |
| Підтримка ECC | Немає | Немає |
PassMark
| Integer math | Немає даних | 117.6 GOps/sec |
| Floating point math | Немає даних | 148.8 GOps/sec |
| Find prime numbers | Немає даних | 711M Primes/sec |
| Random string sorting | Немає даних | 83.5M Strings/sec |
| Data encryption | Немає даних | 32 GBytes/sec |
| Data compression | Немає даних | 682.5 MBytes/sec |
| Physics | Немає даних | 7511 Frames/sec |
| Extended instructions | Немає даних | 30.8B Matrices/sec |
| Passmark CPU (одноядерний) | Немає даних | 4200 |
| Passmark CPU (багатоядерний) | Немає даних | 50318 |
Інше
| Версія PCI Express | Немає даних | 4.0 |