Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 5 3550H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 5 3550H — це двобій процесорів різних поколінь і архітектур. M4 Max, випущений у 2024 році, представляє флагманську лінійку Apple для професійних завдань, тоді як Ryzen 5 3550H (2019 рік) був популярним вибором для ігрових ноутбуків середнього класу. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю, інтегрованою графікою та реальними бенчмарками.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно перевершує AMD Ryzen 5 3550H за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища в 3,7 раза (Geekbench 6), багатопотокова — майже у 8 разів. M4 Max також демонструє кращу енергоефективність (100 балів проти 100, але зі значно вищою продуктивністю) та набагато потужнішу інтегровану графіку. Ryzen 5 3550H залишається актуальним хіба що для базових завдань або бюджетних збірок, тоді як M4 Max — це вибір для професійної роботи з відео, 3D-моделюванням та інтенсивних обчислень.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M4 Max набирає 3986 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1083 у Ryzen 5 3550H — різниця в 3,7 раза.
  • Багатоядерна потужність: у Cinebench R23 багатоядерний результат M4 Max (27399) у 6,7 раза вищий за Ryzen (4110).
  • Інтегрована графіка: M4 Max отримує 63 бали за графіку, тоді як Ryzen 5 3550H — лише 16, що робить його значно кращим для рендерингу та легких ігор.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів за цим параметром, але M4 Max досягає цього з набагато вищою продуктивністю, що свідчить про кращу архітектуру.
  • Дата виходу: M4 Max (2024) на 5 років новіший за Ryzen 5 3550H (2019), що пояснює величезний розрив у технологіях та швидкодії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 936
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 4110

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 328.7 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 23 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 88.4 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 113 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 97.7 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 13.3 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 31 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 5.25 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 1083
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 3288

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen+ (Picasso)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 4,52 ГГц 2.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 16 8
Множник 45x 21x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 12-35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP5
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 5120 512
TMUs 320 32
ROPs 160 8
Обчислювальні блоки 640 8
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 27.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 14 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 16M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 12.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 7.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 109.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 400 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 4.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2026
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 7766

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 3550H
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 5 3550H?

Apple M4 Max значно потужніший завдяки кращій інтегрованій графіці (63 бали проти 16) та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує плавніший геймплей у сучасних іграх, хоча Ryzen 5 3550H теж може впоратися з менш вимогливими проєктами.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3550H у 2024 році?

Ryzen 5 3550H застарів: його продуктивність у 3-8 разів нижча за M4 Max. Він підійде хіба для базових завдань (серфінг, офіс) або бюджетних ноутбуків, але для сучасних додатків краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший: M4 Max чи Ryzen 5 3550H?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M4 Max досягає цього з набагато вищою продуктивністю. Завдяки архітектурі ARM він споживає менше енергії на одиницю обчислень, що робить його ефективнішим у реальному використанні.

Чи підходить Apple M4 Max для професійної роботи з відео?

Так, M4 Max чудово підходить: високі бали за багатопотокову продуктивність (58) та інтегровану графіку (63) забезпечують швидкий рендеринг, обробку 4K/8K відео та роботу в Adobe Premiere або Final Cut Pro.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Apple M4 Max значно кращий: його багатоядерний результат у Geekbench 6 (26190) майже у 8 разів вищий за Ryzen 5 3550H (3288). Це дозволяє запускати десятки додатків одночасно без гальм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.