Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 5 7500F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів часто виникає питання: чи варто обирати потужний ARM-чіп від Apple чи перевірений роками x86 від AMD? Сьогодні порівнюємо Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 5 7500F. Обидва процесори належать до різних архітектур, але мають спільну мету – забезпечити високу продуктивність. Ми проаналізували їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 7500F у більшості тестів: однопотокова продуктивність вища на 36%, багатопотокова – майже вдвічі. M4 Max також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції коду та трасуванні променів. Однак Ryzen 5 7500F має вищий показник у Passmark (багатоядерний) і може бути доступнішим у збірці ПК. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у професійних завданнях – обирайте M4 Max. Для ігор або бюджетних рішень – Ryzen 5 7500F.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має майже вдвічі вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (27399 проти 13809 балів).
  • Однопотокова продуктивність M4 Max на 36% вища за Ryzen 5 7500F (3986 проти 2766 у Geekbench 6).
  • M4 Max значно швидше обробляє файли: стиснення даних на 75% швидше (2680 проти 1530 MB/sec).
  • У трасуванні променів M4 Max випереджає Ryzen 5 7500F на 77% (36.1 проти 20.4 Mpixels/sec).
  • AMD Ryzen 5 7500F має вищий показник Passmark (багатоядерний) – 26950 балів, що свідчить про його конкурентоспроможність у деяких синтетичних тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1819
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 13809

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1530 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 95 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 300.3 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 348.4 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 295.5 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 43.4 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 108.3 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 20.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2766
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 13306

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 23 липня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Немає

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 4,52 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Множник 45x 37x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,5 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 5120 Немає даних
TMUs 320 Немає даних
ROPs 160 Немає даних
Обчислювальні блоки 640 Немає даних
TGP 62 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 80.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 47.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 202M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 34.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 308.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1828 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3845
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26950

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7500F
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

AMD Ryzen 5 7500F часто обирають для ігрових ПК завдяки сумісності з відеокартами та нижчій ціні. Однак M4 Max має вищу однопотокову продуктивність, що може дати перевагу в іграх, оптимізованих під macOS.

Чи варто купувати Apple M4 Max для роботи з відео?

Так, M4 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій швидкості обробки зображень (236.2 images/sec) та трасуванню променів. Ryzen 5 7500F поступається в цих завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M4 Max забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі.

Чи можна порівнювати ці процесори для компіляції коду?

Так, M4 Max значно швидше компілює код (219.7 Klines/sec проти 95 Klines/sec у Ryzen 5 7500F), що робить його кращим вибором для розробників.

Який процесор вийшов пізніше?

Apple M4 Max (16-Core) вийшов у жовтні 2024 року, а AMD Ryzen 5 7500F – у липні 2023 року. M4 Max є новішим і пропонує сучасніші технології.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.