Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 5 7540U – це двобій флагманського чипа для професіоналів та енергоефективного рішення для тонких ноутбуків. M4 Max, випущений у жовтні 2024 року, орієнтований на максимальну обчислювальну потужність, тоді як Ryzen 5 7540U (травень 2023) створений для балансу продуктивності та автономності. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, архітектурі та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 7540U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 27399 проти 9892) та однопотоковою (Geekbench 6: 3986 проти 2405). Він також демонструє кращі результати в рендерингу, компіляції та обробці зображень. Однак Ryzen 5 7540U виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і підходить для повсякденних завдань. M4 Max – вибір для професіоналів, які потребують максимальної потужності, тоді як Ryzen 5 7540U – для тих, хто цінує автономність і компактність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M4 Max набирає 27399 балів у Cinebench R23, що майже втричі більше, ніж 9892 у Ryzen 5 7540U.
  • Однопотокова продуктивність: Geekbench 6 показує перевагу M4 Max (3986 проти 2405), що забезпечує швидшу роботу в одноядерних додатках.
  • Інтегрована графіка: M4 Max має вищий бал (63 проти 33), що робить його кращим для графічних завдань і легкого редагування відео.
  • Швидкість обробки даних: M4 Max стискає файли зі швидкістю 2680 MB/с проти 988.4 MB/с у Ryzen 5 7540U, що важливо для роботи з великими обсягами даних.
  • Дата виходу та призначення: M4 Max (жовтень 2024) орієнтований на професійні робочі станції, тоді як Ryzen 5 7540U (травень 2023) – на ультрабуки з акцентом на енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 9892

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 8822

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 740M

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 4,52 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Множник 45x 32x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 5120 256
TMUs 320 16
ROPs 160 8
Обчислювальні блоки 640 4
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 61.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 36.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 66M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 211.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 975 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3607
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18685

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 5 7540U?

Apple M4 Max має вищий бал інтегрованої графіки (63 проти 33), що забезпечує кращу продуктивність в іграх. Однак для серйозного геймінгу рекомендується дискретна відеокарта.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 7540U для роботи з відео?

Ryzen 5 7540U впорається з базовим редагуванням, але для професійного відеомонтажу краще обрати M4 Max через значно вищу багатопотокову продуктивність і швидкість рендерингу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 7540U споживає менше енергії, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків з тривалою автономністю.

У чому перевага Apple M4 Max перед AMD Ryzen 5 7540U?

M4 Max значно швидший у багатопотокових завданнях (компіляція, рендеринг, обробка фото) і має кращу інтегровану графіку, що підходить для професійної роботи.

Який процесор краще підходить для повсякденних завдань?

AMD Ryzen 5 7540U забезпечує достатню продуктивність для браузингу, офісних додатків та відео, при цьому споживаючи менше енергії, що робить його практичним вибором для звичайних користувачів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.