Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 5 7600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів постійно з’являються нові лідери, і сьогодні ми порівнюємо два потужні рішення: Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 5 7600X. Перший — це флагманський ARM-чіп від Apple, створений для професійних завдань у MacBook Pro, другий — популярний десктопний процесор AMD на архітектурі Zen 4, орієнтований на ігри та робочі станції. Який із них забезпечить кращу продуктивність у ваших сценаріях? Розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та особливості.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 7600X у більшості тестів, особливо в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (27399 vs 15210) та Geekbench 6 (26190 vs 13615). Він також демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3986 vs 2941) і кращу енергоефективність. Однак Ryzen 5 7600X — це доступніший десктопний процесор із підтримкою сучасних платформ і розгону. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу, компіляції чи рендерингу, обирайте M4 Max. Для ігор або збірки ПК з обмеженим бюджетом — Ryzen 5 7600X.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M4 Max набирає 27399 балів у Cinebench R23, що майже вдвічі більше, ніж 15210 у Ryzen 5 7600X.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Max лідирує в Geekbench 6 (3986 проти 2941) та Cinebench R23 (2281 проти 1951).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M4 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M4 Max має значно потужнішу вбудовану графіку (63 бали проти 41), що дозволяє виконувати легкі ігрові та графічні завдання без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: M4 Max вийшов у жовтні 2024 року та встановлюється лише в Mac, тоді як Ryzen 5 7600X (вересень 2022) сумісний із платами AM5 і підтримує розгін.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 15210

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1490 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 269.6 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 342 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 308.4 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 66.1 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 108.1 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 20.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2941
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 13615

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 4,52 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Множник 45x 47x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 116 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 128
TMUs 320 8
ROPs 160 4
Обчислювальні блоки 640 2
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 85.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 51.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 204M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 37.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 319.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1843 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 24.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4145
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 28474

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7600X
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 5 7600X?

AMD Ryzen 5 7600X краще підходить для ігор завдяки вищій частоті, сумісності з дискретними відеокартами та оптимізації ПК-ігор. M4 Max має потужну інтегровану графіку, але ігрова екосистема macOS обмежена.

Чи варто купувати Apple M4 Max для роботи з відео?

Так, M4 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 27399) та енергоефективності. Він забезпечує швидкий рендеринг і роботу з 4K/8K-контентом.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності 100, але Apple M4 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Apple M4 Max і AMD Ryzen 5 7600X для компіляції коду?

Так. M4 Max значно швидший: Clang compilation — 219.7 Klines/sec проти 94.7 Klines/sec у Ryzen. Для розробників, які працюють у macOS, M4 Max буде кращим вибором.

Який процесор обрати для збірки ПК?

AMD Ryzen 5 7600X — чудовий вибір для збірки ПК завдяки сумісності з платами AM5, підтримці розгону та доступнішій ціні. M4 Max доступний лише в Mac і не призначений для самостійної збірки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.