Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 7 2700X – це двобій сучасного чипа для професійних завдань із перевіреним часом процесором для ПК. M4 Max, випущений у 2024 році, пропонує видатну однопотокову продуктивність та енергоефективність, тоді як Ryzen 7 2700X (2018 рік) був колісницею для ігор та робочих станцій. Розберемо, чи варто оновлюватися.

Короткий висновок. Apple M4 Max значно випереджає AMD Ryzen 7 2700X у більшості сценаріїв. Завдяки архітектурі ARM та 16 ядрам, M4 Max демонструє майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3986 проти 1269) і в 4 рази кращу багатопотокову (26190 проти 6487). Енергоефективність M4 Max також на висоті, що робить його ідеальним для ноутбуків. Ryzen 7 2700X залишається гідним бюджетним варіантом для старих збірок, але для сучасних завдань M4 Max є беззаперечним лідером.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має в 2,5 рази вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 2281 проти 1102) завдяки новітній архітектурі.
  • Багатопотокова продуктивність M4 Max у 2,7 рази краща (Cinebench R23: 27399 проти 10140), що критично для рендерингу та компіляції.
  • M4 Max значно швидше обробляє файли (2680 MB/s проти 537,6 MB/s) та компілює код (219,7 Klines/s проти 58,6 Klines/s).
  • Енергоефективність M4 Max на 100% вища за шкалою сайту, що дозволяє йому працювати в тонких ноутбуках без перегріву.
  • AMD Ryzen 7 2700X вийшов у 2018 році, тоді як M4 Max – у 2024, що пояснює технологічний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 10140

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 6487

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Немає

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 4,52 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Множник 45x 37x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 5120 Немає даних
TMUs 320 Немає даних
ROPs 160 Немає даних
Обчислювальні блоки 640 Немає даних
TGP 62 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 63.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 32.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 41M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 266.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 798 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2421
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 17518

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 7 2700X?

Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність, що забезпечує кращу частоту кадрів у сучасних іграх. Однак Ryzen 7 2700X сумісний з дискретними відеокартами, що може бути вигідніше для ігрових ПК.

Чи варто оновлюватися з AMD Ryzen 7 2700X на Apple M4 Max?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду. M4 Max пропонує в 2-4 рази вищу продуктивність у цих завданнях. Для простих офісних завдань різниця менш помітна.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Max значно енергоефективніший завдяки архітектурі ARM та 3-нм техпроцесу. Він споживає менше енергії при вищій продуктивності, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи з відео?

Так, M4 Max набагато кращий: він обробляє 236,2 зображень/с проти 50,2 у Ryzen 7 2700X, а також має вищу швидкість рендерингу. Для професійного відеомонтажу M4 Max – очевидний вибір.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 25), що дозволяє запускати сучасні ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти. Ryzen 7 2700X потребує окремої GPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.