Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 7 4800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставляємо два процесори різних поколінь та архітектур: флагманський Apple M4 Max (16-Core) 2024 року та мобільний AMD Ryzen 7 4800U 2020 року. M4 Max створений для професійних завдань на MacBook Pro, тоді як Ryzen 7 4800U орієнтований на тонкі ноутбуки. Розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 4800U за всіма показниками продуктивності, особливо в одно- та багатопотокових завданнях (Geekbench 6: 3986 vs 1573 одноядерний, 26190 vs 6147 багатоядерний). M4 Max також демонструє кращу швидкість обробки даних, компіляції та рендерингу. Водночас Ryzen 7 4800U залишається енергоефективним рішенням для базових завдань, але для професійної роботи з відео, 3D або кодом вибір очевидний на користь M4 Max.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (16-Core) має майже вдвічі вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (3986) порівняно з Ryzen 7 4800U (1573), що дає перевагу в швидкодії додатків.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 M4 Max набирає 27399 балів проти 9762 у Ryzen 7 4800U, що вказує на значно кращу продуктивність у рендерингу та компіляції.
  • M4 Max обробляє файли зі швидкістю 2680 MB/s, тоді як Ryzen 7 4800U — лише 401.5 MB/s, що критично для роботи з великими даними.
  • Процесор Apple вийшов у жовтні 2024 року, тоді як AMD — у січні 2020, тому M4 Max базується на новішій архітектурі та техпроцесі.
  • Інтегрована графіка M4 Max оцінюється в 63 бали проти 25 у Ryzen 7 4800U, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1235
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 9762

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 401.5 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 56 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 106 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 182.8 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 132.9 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 28 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 43.8 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 1573
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 6147

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 4,52 ГГц 1,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Множник 45x 18x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 10-25 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1750 МГц
Шейдерні блоки 5120 512
TMUs 320 32
ROPs 160 8
Обчислювальні блоки 640 8
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 4
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 61.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 34 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 33M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 226.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 730 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2570
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 16689

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 4800U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Max (16-Core) має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 25) та вищу загальну продуктивність, тому він краще впорається з іграми, хоча обидва чипи не є ігровими рішеннями високого рівня.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 4800U у 2024 році?

Ryzen 7 4800U все ще може бути прийнятним для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео, але для сучасних професійних навантажень він поступається навіть базовим чипам Apple M-серії.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M4 Max досягає вищої продуктивності на ват, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Для яких завдань підходить Apple M4 Max (16-Core)?

M4 Max ідеальний для відеомонтажу, 3D-рендерингу, компіляції коду, наукових розрахунків та інших ресурсомістких завдань завдяки високій багатоядерній продуктивності (26190 балів у Geekbench 6).

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки M4 Max встановлюється в MacBook Pro, а Ryzen 7 4800U — в ноутбуки різних брендів, пряме порівняння ціни неможливе. M4 Max значно дорожчий, але пропонує пропорційно вищу продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.