Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 7 6800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 7 6800HS — це два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури та покоління. M4 Max, випущений у 2024 році, вражає однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, тоді як Ryzen 7 6800HS (2022) пропонує збалансовані характеристики. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 6800HS за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують тести Geekbench 6 (3986 vs 2026 одноядерний, 26190 vs 9670 багатоядерний) та Cinebench R23 (2281 vs 1508 та 27399 vs 12728 відповідно). M4 Max також демонструє кращу швидкість у реальних завданнях: компіляція коду, обробка фото та трасування променів. Однак Ryzen 7 6800HS може бути доступнішим варіантом для бюджетних збірок, де не потрібна максимальна потужність.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має вдвічі вищу однопотокову продуктивність за Geekbench 6 (3986 проти 2026), що дає перевагу в швидкодії додатків та ігор.
  • Багатоядерний тест Cinebench R23 показує перевагу M4 Max майже в 2,2 рази (27399 проти 12728), що критично для рендерингу та відеомонтажу.
  • M4 Max обробляє файли зі швидкістю 2680 MB/сек проти 857 MB/сек у Ryzen — у 3,1 рази швидше архівування даних.
  • У трасуванні променів M4 Max досягає 36,1 Mpixels/сек проти 20,3 Mpixels/сек у Ryzen, що покращує якість графіки в сумісних додатках.
  • Ryzen 7 6800HS вийшов на два роки раніше (2022 проти 2024), тому M4 Max пропонує новішу архітектуру та підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1508
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 12728

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 83.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 303.5 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 211.8 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 50.9 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 74.3 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 20.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2026
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 9670

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 4,52 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Множник 45x 32x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) AMD Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 768
TMUs 320 48
ROPs 160 32
Обчислювальні блоки 640 12
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 85.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 47.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 57M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 293.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1017 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3216
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22986

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 6800HS
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Max (16-Core) має вищу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку, що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор. Однак сумісність з іграми залежить від платформи: M4 Max працює на macOS, Ryzen 7 6800HS — на Windows.

Чи варто вибирати Ryzen 7 6800HS для бюджетного ноутбука?

Так, Ryzen 7 6800HS — хороший вибір для ноутбуків середнього цінового сегмента. Він забезпечує достатню продуктивність для повсякденних завдань, офісних програм та легкого монтажу, поступаючись M4 Max у важких обчисленнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають високий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 Max використовує архітектуру ARM, яка часто забезпечує краще співвідношення продуктивності до ват, особливо в легких завданнях.

Чи підходить M4 Max для професійного відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 27399) та швидкості обробки фото (236,2 зобр./сек), M4 Max відмінно справляється з відеомонтажем у 4K та 8K, особливо в екосистемі Final Cut Pro.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Max (16-Core) має вищий рейтинг інтегрованої графіки (63 проти 33), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях, таких як рендеринг та легкі ігри, без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.