Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 7 7735HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів постійно з’являються нові рішення, і порівняння Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 7 7735HS допоможе зрозуміти, який чіп краще відповідає вашим завданням. M4 Max — флагманський ARM-процесор Apple 2024 року, створений для максимальної продуктивності в професійних додатках. Ryzen 7 7735HS — мобільний x86-чип AMD 2023 року, популярний у ноутбуках середнього та високого класу. Розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 7735HS за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують тести Geekbench 6 та Cinebench R23. Він також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції коду та рендерингу. Водночас Ryzen 7 7735HS пропонує сумісність із ширшою екосистемою x86 та нижчу вартість пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у професійних завданнях — обирайте M4 Max. Для універсального використання з Windows-додатками підійде Ryzen 7 7735HS.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M4 Max має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 27399 проти 13598 у Ryzen 7 7735HS.
  • Однопотокова швидкість: Geekbench 6 (одноядерний) показує 3986 у M4 Max проти 2123 у конкурента, що свідчить про кращу роботу з більшістю додатків.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів за цим параметром, але M4 Max досягає вищої продуктивності при аналогічному енергоспоживанні.
  • Інтегрована графіка: M4 Max отримує 63 бали проти 34 у Ryzen 7 7735HS, що дає перевагу в графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: M4 Max вийшов у жовтні 2024 року, а Ryzen 7 7735HS — у січні 2023 року, що пояснює технологічну перевагу новішого чипа.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1546
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 13598

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1023.1 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 70.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 213.6 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 301.7 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 212.8 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 43.7 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 84.2 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 17.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2123
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 9969

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 4,52 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Множник 45x 32x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,75 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 768
TMUs 320 48
ROPs 160 32
Обчислювальні блоки 640 12
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 88.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 49.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 61M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 31.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 19 GBytes/sec
Data compression Немає даних 302.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1119 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3351
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 23942

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7735HS
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 7 7735HS?

Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 34), тому краще справляється з іграми, оптимізованими під Metal. Однак Ryzen 7 7735HS часто використовується з дискретними відеокартами, що може дати перевагу в AAA-проєктах.

Чи варто вибирати M4 Max для роботи з відеомонтажем?

Так, M4 Max значно швидший у рендерингу (PDF Renderer: 771.1 Mpixels/sec проти 301.7) та обробці фото (236.2 images/sec проти 84.2), що робить його ідеальним для професійного відеомонтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M4 Max демонструє вищу продуктивність на ват, що особливо помітно в ноутбуках MacBook Pro.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7735HS для програмування?

Так, Ryzen 7 7735HS добре справляється з компіляцією (70.9 Klines/sec) та текстовими завданнями, але M4 Max майже втричі швидший у Clang compilation (219.7 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників.

Який процесор обрати для звичайного використання та офісних завдань?

Обидва підходять, але M4 Max забезпечує більш плавну роботу з браузером (699.3 pages/sec проти 213.6) та PDF-файлами. Однак Ryzen 7 7735HS сумісний із більшістю Windows-додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.