Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір процесора для потужного ноутбука – це завжди компроміс між продуктивністю, енергоефективністю та сумісністю. У цьому порівнянні ми розглянемо два сучасних чипи: флагманський Apple M4 Max (16-Core), представлений у жовтні 2024 року, та AMD Ryzen 7 7745HX, який дебютував на початку 2023 року. M4 Max побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на екосистему Mac, тоді як Ryzen 7 7745HX – мобільний x86-процесор для ігрових та робочих ноутбуків. Ми порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю, інтегрованою графікою та результатами бенчмарків.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 7745HX за більшістю показників продуктивності, зокрема в одно- та багатоядерних тестах Cinebench і Geekbench. M4 Max також демонструє кращу енергоефективність та швидшу обробку медіафайлів, що робить його ідеальним вибором для професійних завдань, таких як відеомонтаж, рендеринг і компіляція. Однак Ryzen 7 7745HX залишається гідним варіантом для ігрових ноутбуків завдяки сумісності з Windows та екосистемою x86. Якщо ви працюєте в macOS і потребуєте максимальної швидкості, M4 Max – очевидний лідер. Для геймерів і користувачів Windows Ryzen 7 7745HX може бути більш доступним і практичним рішенням.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Max набирає 3986 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 2763 у Ryzen 7 7745HX, що дає перевагу в 44%.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 (багатоядерний) M4 Max отримує 27399 балів, тоді як Ryzen 7 7745HX – 18060, що на 52% менше.
  • Швидкість обробки даних: M4 Max стискає файли зі швидкістю 2680 MB/sec, а Ryzen 7 7745HX – 1360 MB/sec, що вдвічі повільніше.
  • Інтегрована графіка: M4 Max має вищий рейтинг інтегрованої графіки (63 проти 44), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M4 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 18060

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 64 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 13662

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 610M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 4,52 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Множник 45x 36x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 45-75 Вт
Сокет Apple M-Socket FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 128
TMUs 320 8
ROPs 160 4
Обчислювальні блоки 640 2
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 106.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 64.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 158M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 43.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 23.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 387.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 1710 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3948
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 32729

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 7 7745HX?

AMD Ryzen 7 7745HX краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігор. M4 Max має потужнішу інтегровану графіку, але ігри для macOS обмежені.

Чи варто купувати Apple M4 Max для роботи з відео?

Так, M4 Max чудово підходить для відеомонтажу: він показує високу швидкість рендерингу (36.1 Mpixels/sec ray tracing) та обробки фото (236.2 images/sec), що значно перевищує показники Ryzen 7 7745HX.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M4 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його більш ефективним у реальних завданнях.

Чи можна порівнювати ці процесори для компіляції коду?

Так, M4 Max компілює код зі швидкістю 219.7 Klines/sec, що майже вдвічі швидше за Ryzen 7 7745HX (118.1 Klines/sec). Це робить його кращим вибором для розробників.

Який процесор вийшов пізніше і чи варто обирати новіший?

Apple M4 Max вийшов у жовтні 2024 року, а AMD Ryzen 7 7745HX – у січні 2023. Новіший M4 Max пропонує кращу продуктивність, але Ryzen 7 7745HX може бути доступнішим у ноутбуках на Windows.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.