Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 7 7800X3D
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківApple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 7 7800X3D — два потужні процесори, створені для різних завдань. M4 Max дебютував у жовтні 2024 року як флагманський чип Apple для професійних ноутбуків, тоді як Ryzen 7 7800X3D вийшов на початку 2023 року й одразу став улюбленцем геймерів завдяки 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в синтетичних тестах, енергоефективності та реальній роботі, щоб допомогти вам зробити вибір.
Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 7800X3D за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю в бенчмарках: Geekbench 6 (одноядерний) — 3986 проти 2657, а багатоядерний — 26190 проти 15319. M4 Max також демонструє кращу швидкість у задачах компіляції, обробки фото та PDF. Водночас Ryzen 7 7800X3D має вищий показник у Passmark багатоядерному (34274 проти 27399 у Cinebench R23), що свідчить про його силу в іграх завдяки 3D V-Cache. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M4 Max пропонує кращу інтегровану графіку (63 проти 45). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у креативних завданнях — обирайте M4 Max, а для ігрового ПК — Ryzen 7 7800X3D.
Основні відмінності
- Однопотокова продуктивність: Apple M4 Max (16-Core) має 98 балів проти 70 у Ryzen 7 7800X3D, що підтверджується Geekbench 6 (3986 vs 2657) та Cinebench R23 (2281 vs 1785).
- Багатопотокова продуктивність: M4 Max набирає 58 балів проти 35 у конкурента, а в Geekbench 6 багатоядерний результат складає 26190 проти 15319, хоча в Passmark Ryzen 7 7800X3D випереджає (34274 vs відсутність даних).
- Інтегрована графіка: M4 Max отримує 63 бали проти 45 у Ryzen, що робить його кращим для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
- Швидкість обробки даних: M4 Max значно швидше стискає файли (2680 MB/s vs 1710 MB/s), компілює код (219.7 Klines/s vs 111.9 Klines/s) та рендерить PDF (771.1 Mpixels/s vs 399 Mpixels/s).
- Дата виходу та платформа: M4 Max вийшов у жовтні 2024 року для екосистеми Apple, тоді як Ryzen 7 7800X3D — у січні 2023 року для AM5 платформи, що забезпечує сумісність з сучасними материнськими платами.
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 2281 | 1785 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 27399 | 18193 |
GeekBench v6
| File compression | 2680 MB/sec | 1710 MB/sec |
| Clang compilation | 219.7 Klines/sec | 111.9 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | 699.3 pages/sec | 331.1 pages/sec |
| PDF Renderer | 771.1 Mpixels/sec | 399 Mpixels/sec |
| Text processing | 381.1 pages/sec | 266.2 pages/sec |
| Background blur | 92.2 images/sec | 65.8 images/sec |
| Photo processing | 236.2 images/sec | 117 images/sec |
| Ray tracing | 36.1 Mpixels/sec | 22.9 Mpixels/sec |
| Geekbench 6 (одноядерний) | 3986 | 2657 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 26190 | 15319 |
Загальна інформація
| Виробник | Apple | Amd |
| Дата виходу | 30 жовтня 2024 | 4 січня 2023 |
| Тип | Для ноутбука | Десктопний |
| Архітектура набору команд | ARMv9 | x86-64 |
| Кодове ім'я | Apple M4 | Zen 4 (Raphael) |
| Інтегрована графіка | Apple M4 Max GPU (40-core) | Radeon Graphics (Ryzen 7000) |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 12 | 8 |
| Потоковий | 12 | 16 |
| Частота | 4,52 ГГц | 4,2 ГГц |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | 4 | Немає даних |
| Потоковий | 4 | Немає даних |
| Частота | 2,59 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 16 | 8 |
| Кількість потоків | 16 | 16 |
| Множник | 45x | 42x |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
| Продуктивні ядра | ||
| Макс. частота в Turbo Boost | Немає даних | 5 ГГц |
| Загальне | ||
| Частота шини | Немає даних | 100 МГц |
| Кеш 1-го рівня | Немає даних | 64 КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | Немає даних | 1МБ (на ядро) |
| Кеш 3-го рівня | Немає даних | 96 МБ (загальний) |
Пакет
| Техпроцес | 3 нанометри | 5 нанометрів |
| Енергоспоживання (TDP) | 70 Вт | 120 Вт |
| Сокет | Apple M-Socket | AM5 |
| Критична температура | 100°C | 89°C |
| Кількість транзисторів | Немає даних | 11,2 млрд |
| Макс. TDP (Boost) | Немає даних | 162 Вт |
iGPU
| Інтегрована графіка | Apple M4 Max GPU (40-core) | Radeon Graphics (Ryzen 7000) |
| Частота GPU | 500 МГц | 400 МГц |
| Boost частота GPU | 1800 МГц | 2200 МГц |
| Шейдерні блоки | 5120 | 128 |
| TMUs | 320 | 8 |
| ROPs | 160 | 4 |
| Обчислювальні блоки | 640 | 2 |
| TGP | 62 Вт | 15 Вт |
| IGPU FLOPS | 18,4 терафлопс | 0,56 терафлопс |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті | - LPDDR5X-8533 | - DDR5-5200 |
| Макс. розмір | 128 ГБ | 128 ГБ |
| Кількість каналів | 8 | 2 |
| Макс. пропускна здатність | 546 ГБ/с | Немає даних |
| Підтримка ECC | Немає | Так |
PassMark
| Integer math | Немає даних | 104.3 GOps/sec |
| Floating point math | Немає даних | 62 GOps/sec |
| Find prime numbers | Немає даних | 329M Primes/sec |
| Random string sorting | Немає даних | 43.9M Strings/sec |
| Data encryption | Немає даних | 22.4 GBytes/sec |
| Data compression | Немає даних | 385.1 MBytes/sec |
| Physics | Немає даних | 3540 Frames/sec |
| Extended instructions | Немає даних | 29.2B Matrices/sec |
| Passmark CPU (одноядерний) | Немає даних | 3752 |
| Passmark CPU (багатоядерний) | Немає даних | 34274 |
Інше
| Офіційний сайт | Немає даних | Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Версія PCI Express | Немає даних | 5.0 |
| Макс. ліній PCI Express | Немає даних | 28 |