Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 7 8840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 7 8840HS — це битва двох потужних процесорів для ноутбуків, які вийшли з різницею майже в рік. M4 Max від Apple, представлений у жовтні 2024 року, вражає однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, тоді як Ryzen 7 8840HS від AMD, анонсований у грудні 2023-го, пропонує збалансовані характеристики для Windows-лептопів. Розглянемо їхні сильні сторони в бенчмарках, реальних завданнях та іграх.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 8840HS за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3986 проти 2394) та багатоядерною (26190 проти 11114). Він також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції коду та трасуванні променів. Однак Ryzen 7 8840HS має вищий сумарний бал Passmark (24445) і може бути вигіднішим вибором для Windows-систем, де екосистема Apple недоступна. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у macOS — обирайте M4 Max, для універсальних завдань на Windows — Ryzen 7.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Max набирає 3986 балів у Geekbench 6, що на 67% більше, ніж 2394 у Ryzen 7 8840HS.
  • Багатоядерна продуктивність: M4 Max має 26190 балів у Geekbench 6 проти 11114 у Ryzen 7 — різниця в 2,4 рази.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M4 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M4 Max отримує 63 бали проти 37 у Ryzen 7, що дає перевагу в графічних завданнях і легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: M4 Max значно швидший у компіляції коду (219,7 Klines/sec проти 89,1) та обробці фото (236,2 images/sec проти 82,7).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 16203

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1060 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 89.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 205.3 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 325.7 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 251.6 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 51.9 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 82.7 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2394
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 11114

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 4,52 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Множник 45x 33x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 20-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 5120 768
TMUs 320 48
ROPs 160 32
Обчислювальні блоки 640 12
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 90.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 51.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 79M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 33.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 283.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 1139 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3649
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 24445

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 8840HS
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 37), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх. Для важких ігор обидва потребують дискретної відеокарти, але Ryzen 7 8840HS частіше зустрічається в ігрових ноутбуках.

Чи варто обирати M4 Max через вищу ціну?

Якщо ви працюєте в macOS і потребуєте максимальної продуктивності для відеомонтажу, компіляції чи 3D-рендерингу — так. Для звичайних завдань на Windows Ryzen 7 8840HS буде більш економічним вибором.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але M4 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його лідером у цьому аспекті.

Чи підходить Ryzen 7 8840HS для професійних завдань?

Так, він впорається з більшістю завдань, але в багатоядерних сценаріях (рендеринг, компіляція) M4 Max буде в 2-2,5 рази швидшим. Ryzen 7 краще підходить для офісної роботи та легкого контенту.

Який процесор обрати для ноутбука в 2025 році?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність і ви готові до екосистеми Apple — M4 Max. Для універсального Windows-ноутбука з хорошим балансом ціни та можливостей — AMD Ryzen 7 8840HS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.