Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 7 9700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 7 9700X — це протистояння архітектур двох гігантів: ARM-чипа для Mac та x86-процесора для ПК. M4 Max вражає енергоефективністю та однопотоковою швидкістю, тоді як Ryzen 7 9700X пропонує сумісність із широкою екосистемою ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) випереджає AMD Ryzen 7 9700X у більшості синтетичних тестів: Cinebench R23 (багатоядерний) — 27399 проти 19538, Geekbench 6 (одноядерний) — 3986 проти 3331. M4 Max також демонструє кращу швидкість у задачах компіляції, обробки фото та PDF. Однак Ryzen 7 9700X виграє у тесті Passmark (багатоядерний) — 37343 проти відсутності даних у M4 Max. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у закритій екосистемі Mac, обирайте M4 Max. Для гнучкості та збірки ПК — Ryzen 7 9700X.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (16-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3986 проти 3331 у Ryzen 7 9700X.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 M4 Max набирає 27399 балів, що на 40% більше, ніж 19538 у Ryzen 7 9700X.
  • M4 Max вдвічі швидший у компіляції Clang (219.7 Klines/sec проти 140.9 Klines/sec) та обробці фото (236.2 images/sec проти 127.3 images/sec).
  • AMD Ryzen 7 9700X випереджає M4 Max у Passmark багатоядерному тесті: 37343 проти відсутності даних у конкурента.
  • M4 Max має кращу енергоефективність (100 балів) та інтегровану графіку (63 бали), що робить його ідеальним для ноутбуків MacBook Pro.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 2162
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 19538

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1650 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 140.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 323.7 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 501 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 351.5 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 88.2 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 127.3 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 3331
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 17511

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 4,52 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Множник 45x 38x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon Graphics
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 Немає даних
TMUs 320 Немає даних
ROPs 160 Немає даних
Обчислювальні блоки 640 Немає даних
TGP 62 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 120.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 79 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 193M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 47.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22 GBytes/sec
Data compression Немає даних 438.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 2293 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 35.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4650
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 37343

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 9700X
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 7 9700X?

AMD Ryzen 7 9700X має перевагу завдяки сумісності з Windows та більшій кількості ігор, оптимізованих під x86. Однак M4 Max демонструє кращу інтегровану графіку (63 бали проти 51), що може бути корисним для легких ігор на Mac.

Чи варто вибирати Apple M4 Max для роботи з відео?

Так, M4 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій швидкості обробки фото (236.2 images/sec) та PDF (771.1 Mpixels/sec). Він перевершує Ryzen 7 9700X у цих завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M4 Max побудований на ARM-архітектурі, що забезпечує кращу продуктивність на ват у мобільних пристроях.

Чи можна порівнювати ці процесори для збірки ПК?

Так, але з урахуванням платформи: M4 Max встановлюється лише в Mac, тоді як Ryzen 7 9700X сумісний з материнськими платами AM5 та підходить для кастомних ПК.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M4 Max значно швидший: 219.7 Klines/sec проти 140.9 Klines/sec у Ryzen 7 9700X. Це робить його кращим вибором для розробників, які працюють у macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.