Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 9 3900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 9 3900X — це два потужні процесори, що належать до різних епох і архітектур. M4 Max, випущений у 2024 році, вражає енергоефективністю та однопотоковою продуктивністю, тоді як Ryzen 9 3900X (2019 рік) був флагманом AMD для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 9 3900X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3986 проти 1699) та енергоефективністю. У багатопотокових завданнях M4 Max також демонструє кращі результати (Cinebench R23: 27399 проти 18682), хоча Ryzen 9 3900X має вищий показник Passmark (32621). M4 Max — ідеальний вибір для професійної роботи з відео, фото та компіляцією, тоді як Ryzen 9 3900X може бути цікавим для бюджетних збірок, де пріоритет — багатоядерна продуктивність у Passmark.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3986 проти 1699 у Ryzen 9 3900X.
  • У багатопотокових тестах Cinebench R23 M4 Max набирає 27399 балів, тоді як Ryzen 9 3900X — 18682, що на 47% більше.
  • M4 Max лідирує за швидкістю обробки файлів (2680 MB/s) та компіляції Clang (219.7 Klines/s) проти 872.1 MB/s і 104.4 Klines/s у конкурента.
  • Ryzen 9 3900X виграє в Passmark (багатоядерний) — 32621 проти відсутності цього тесту в M4 Max, що може свідчити про кращу продуктивність у деяких синтетичних задачах.
  • Енергоефективність M4 Max на високому рівні (100 балів), тоді як Ryzen 9 3900X споживає значно більше енергії, що робить M4 Max кращим для мобільних систем.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1312
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 18682

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 872.1 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 104.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 299.9 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 144.4 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 75.2 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 24.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 1699
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 10470

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Немає

Процесор

Ядер 12 12
Потоковий 12 24
Частота 4,52 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 16 24
Множник 45x 38x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 5120 Немає даних
TMUs 320 Немає даних
ROPs 160 Немає даних
Обчислювальні блоки 640 Немає даних
TGP 62 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 99.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 58.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 215M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 48.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 28.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 449.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1808 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2706
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 32621

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 3900X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 9 3900X?

Apple M4 Max має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор, але Ryzen 9 3900X може бути кращим у багатоядерних сценаріях. Однак M4 Max інтегрований у Mac, що обмежує вибір ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 3900X у 2025 році?

Ryzen 9 3900X все ще може бути хорошим вибором для бюджетних збірок, якщо потрібна багатоядерна продуктивність, але він значно поступається M4 Max за енергоефективністю та швидкістю в нових задачах.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M4 Max значно швидший у задачах, пов’язаних з обробкою відео та фото, завдяки вищим показникам у Cinebench та Geekbench, що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Чи можна порівнювати Apple M4 Max та AMD Ryzen 9 3900X безпосередньо?

Так, хоча вони належать до різних платформ (ARM проти x86), бенчмарки дають змогу оцінити продуктивність. M4 Max виграє в більшості тестів, але Ryzen 9 3900X має вищий Passmark.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Max має значно кращу енергоефективність завдяки архітектурі ARM, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як Ryzen 9 3900X споживає більше енергії.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.