Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 9 7845HX — це рішення, яке визначає продуктивність вашого ноутбука. M4 Max, випущений у жовтні 2024 року, пропонує видатну однопотокову швидкість та енергоефективність, тоді як Ryzen 9 7845HX (січень 2023) є потужним 12-ядерним рішенням для багатозадачності. Порівняємо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) випереджає AMD Ryzen 9 7845HX за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3986 проти 2927) та швидкістю обробки зображень (236,2 проти 107,2 зображень/с). Він також демонструє кращі результати в багатоядерних тестах Cinebench R23 (27399 проти 26647) та Geekbench 6 (26190 проти 15129). Однак Ryzen 9 7845HX має вищий показник Passmark у багатоядерному режимі (45644), що може свідчити про його перевагу в деяких професійних завданнях. Загалом M4 Max є більш збалансованим вибором для творчих завдань, тоді як Ryzen 9 підійде для інтенсивних обчислень.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Max має вищий результат Geekbench 6 (3986) порівняно з Ryzen 9 (2927), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 Max перевершує Ryzen 9 у Geekbench 6 (26190 проти 15129), але Ryzen 9 лідирує у Passmark (45644 проти відсутніх даних у M4 Max).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, однак M4 Max створений для енергоефективної архітектури Apple Silicon.
  • Інтегрована графіка: M4 Max отримує вищий бал (63) за вбудовану графіку, ніж Ryzen 9 (58), що важливо для легкого редагування відео та фото.
  • Дата виходу: M4 Max новіший (жовтень 2024), тоді як Ryzen 9 вийшов у січні 2023, що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 26647

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 15129

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 610M

Процесор

Ядер 12 12
Потоковий 12 24
Частота 4,52 ГГц 3.0 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 16 24
Множник 45x 30x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 45-75 Вт
Сокет Apple M-Socket FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 128
TMUs 320 8
ROPs 160 4
Обчислювальні блоки 640 2
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 158.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 96.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 330M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 62.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 33.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 555.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 2325 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3963
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 45644

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 9 7845HX?

M4 Max має вищий рейтинг інтегрованої графіки (63 проти 58) і кращу однопотокову продуктивність, що може забезпечити плавнішу роботу в іграх, оптимізованих під macOS. Ryzen 9 з потужною дискретною графікою може бути кращим для Windows-ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7845HX для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 7845HX демонструє високу багатоядерну продуктивність (Passmark 45644), що корисно для рендерингу. Однак M4 Max має вищі показники в Photo processing (236,2 зображень/с) та Ray tracing (36,1 Mpixels/с), що робить його кращим для роботи з графікою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності 100, але M4 Max на архітектурі Apple Silicon традиційно споживає менше енергії при аналогічному навантаженні, що подовжує час автономної роботи MacBook.

Який процесор краще впорається з компіляцією коду?

M4 Max значно швидший у Clang compilation (219,7 Klines/с проти 120,9 Klines/с), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з Xcode та іншими інструментами Apple.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 9 7845HX через нижчу ціну?

Якщо ви не прив'язані до екосистеми Apple, Ryzen 9 7845HX пропонує хорошу багатоядерну продуктивність за нижчою ціною. Однак M4 Max забезпечує вищу швидкість в однопотокових завданнях та кращу інтегровану графіку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.