Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів точиться постійна боротьба між архітектурою ARM та x86. Сьогодні ми порівнюємо Apple M4 Max (16-Core) – флагманський чип для MacBook Pro 2024 року, та AMD Ryzen 9 7900X – один із найпотужніших десктопних процесорів для ПК. Обидві моделі пропонують високу продуктивність, але призначені для різних платформ і сценаріїв використання. Розберімося, який із них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 3986 проти 2873) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. AMD Ryzen 9 7900X, своєю чергою, демонструє вищу багатоядерну потужність у Cinebench R23 (29300 проти 27399) та Passmark, що краще підходить для стаціонарних робочих станцій. Вибір залежить від платформи: якщо вам потрібен мобільний пристрій – обирайте M4 Max, а для десктопа з максимальною гнучкістю – Ryzen 9 7900X.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має значно вищу одноядерну продуктивність у Geekbench 6 (3986 проти 2873), що забезпечує швидшу роботу в однопотокових завданнях.
  • AMD Ryzen 9 7900X перевершує M4 Max у багатоядерному тесті Cinebench R23 (29300 проти 27399), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • M4 Max демонструє вищу швидкість стиснення файлів (2680 MB/s проти 1810 MB/s) та обробки веб-сторінок (699.3 pages/s проти 360.8 pages/s).
  • Ryzen 9 7900X має кращу продуктивність у трасуванні променів (39.1 Mpixels/s проти 36.1 Mpixels/s) та вищий багатоядерний показник Passmark (51717 проти відсутності даних у M4 Max).
  • Apple M4 Max вийшов у 2024 році, тоді як Ryzen 9 7900X – у 2022, що відображає різницю в архітектурі та енергоефективності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 29300

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 18246

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 12 12
Потоковий 12 24
Частота 4,52 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 16 24
Множник 45x 47x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 170 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,14 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 128
TMUs 320 8
ROPs 160 4
Обчислювальні блоки 640 2
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 171 GOps/sec
Floating point math Немає даних 104.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 388M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 74.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 37.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 637.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 3087 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4255
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 51717

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 9 7900X?

AMD Ryzen 9 7900X краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігор. M4 Max має потужну інтегровану графіку, але бібліотека ігор на macOS обмежена.

Чи можна порівнювати Apple M4 Max і AMD Ryzen 9 7900X безпосередньо?

Так, але варто враховувати, що M4 Max призначений для ноутбуків Apple, а Ryzen 9 7900X – для десктопів. Вони працюють на різних платформах, що впливає на сумісність та енергоспоживання.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Max значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі. Він споживає менше енергії при високій продуктивності, що забезпечує тривалу автономну роботу MacBook.

Для яких завдань краще підходить AMD Ryzen 9 7900X?

Ryzen 9 7900X ідеальний для багатопотокових завдань: рендеринг, відеомонтаж, 3D-моделювання та компіляція коду на стаціонарному ПК. Він також сумісний з усіма сучасними материнськими платами AM5.

Чи варто купувати Apple M4 Max для професійної роботи?

Так, якщо ви працюєте в екосистемі Apple і потребуєте мобільності. M4 Max чудово справляється з відеомонтажем, програмуванням та графікою, але обмежений у виборі програмного забезпечення порівняно з Windows.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.