Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі високопродуктивних процесорів для ноутбуків змагаються два гіганти: Apple з новітнім M4 Max (16-Core) та AMD з потужним Ryzen 9 7945HX. Обидва чипи створені для вимогливих завдань, але вони мають різну архітектуру та підходи до продуктивності. M4 Max, випущений у 2024 році, пропонує видатну однопотокову швидкість та енергоефективність, тоді як Ryzen 9 7945HX, що дебютував у 2023 році, вражає багатоядерною міццю. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3986 проти 2955) та швидкості роботи з файлами (2680 MB/s проти 1810 MB/s), що робить його ідеальним для креативних завдань і щоденних сценаріїв. AMD Ryzen 9 7945HX, своєю чергою, демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (34333 проти 27399) та кращу трасування променів (49.3 Mpixels/s проти 36.1), що важливо для рендерингу та ігор. Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність і швидкість в однопотокових задачах — обирайте M4 Max. Для важких багатопотокових обчислень і сумісності з Windows — Ryzen 9 7945HX.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Max значно випереджає Ryzen 9 7945HX у Geekbench 6 (3986 проти 2955) та Cinebench R23 (2281 проти 1951), що дає перевагу в швидкодії більшості повсякденних програм.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7945HX лідирує в Cinebench R23 (34333 проти 27399) та Passmark (54663 проти відсутнього показника), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але M4 Max демонструє вищу продуктивність на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX має трохи вищий бал (68 проти 63), що може забезпечити кращу базову графічну продуктивність без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: M4 Max швидше обробляє фото (236.2 images/s проти 131.1) та HTML5 (699.3 pages/s проти 372), тоді як Ryzen 9 7945HX краще справляється з трасуванням променів (49.3 Mpixels/s проти 36.1).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 34333

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 20188

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 610M

Процесор

Ядер 12 16
Потоковий 12 32
Частота 4,52 ГГц 2.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 16 32
Множник 45x 25x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 55-75 Вт
Сокет Apple M-Socket FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 128
TMUs 320 8
ROPs 160 4
Обчислювальні блоки 640 2
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 210.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 125.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 286M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 79.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 43.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 712.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 2463 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4057
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 54663

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7945HX має кращу інтегровану графіку та вищу продуктивність у трасуванні променів, що робить його більш придатним для ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто обирати Apple M4 Max для роботи з відео?

Так, M4 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та швидкості обробки файлів, що прискорює рендеринг та експорт.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але M4 Max на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань, що подовжує час автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори за багатоядерною продуктивністю?

Так, Ryzen 9 7945HX перевершує M4 Max у багатоядерних тестах, таких як Cinebench R23, що робить його кращим вибором для задач, які використовують всі ядра, наприклад, 3D-рендеринг.

Який процесор вийшов пізніше?

Apple M4 Max (16-Core) вийшов 30 жовтня 2024 року, тоді як AMD Ryzen 9 7945HX — 4 січня 2023 року. M4 Max є новішою розробкою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.