Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen 9 8945HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі високопродуктивних процесорів Apple M4 Max (16-Core) та AMD Ryzen 9 8945HS представляють два різних підходи до обчислювальної потужності. M4 Max, випущений у жовтні 2024 року, вражає однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, тоді як Ryzen 9 8945HS, що дебютував у грудні 2023 року, пропонує збалансовані характеристики для ноутбуків. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen 9 8945HS за більшістю показників. У Geekbench 6 багатоядерний результат M4 Max майже вдвічі вищий (26190 проти 13316), а в Cinebench R23 різниця становить понад 10 000 балів на користь Apple. M4 Max також демонструє кращу швидкість у стисненні файлів, компіляції коду та обробці фото. Однак Ryzen 9 8945HS може бути цікавим для тих, хто шукає продуктивний процесор для Windows-ноутбуків з гарною енергоефективністю.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Apple M4 Max має значно вищі бали в Geekbench 6 (одноядерний 3986 vs 2616) та Cinebench R23 (одноядерний 2281 vs 1805), що робить його лідером у швидкодії.
  • Багатопотокові завдання: M4 Max набирає 26190 балів у Geekbench 6 багатоядерному проти 13316 у Ryzen 9 8945HS, що майже вдвічі більше.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M4 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії.
  • Інтегрована графіка: M4 Max перевершує Ryzen 9 8945HS за продуктивністю вбудованої графіки (63 vs 42 бали), що важливо для легких ігор та рендерингу.
  • Спеціалізовані завдання: M4 Max швидше стискає файли (2680 MB/s vs 1220 MB/s), компілює код (219.7 vs 110.8 Klines/s) та обробляє фото (236.2 vs 102.8 images/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 17079

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1220 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 110.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 253.8 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 399.1 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 288.7 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 65.6 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 102.8 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 24.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2616
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 13316

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 4,52 ГГц 4.0 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Множник 45x 40x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 5120 768
TMUs 320 48
ROPs 160 32
Обчислювальні блоки 640 12
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 102.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 62.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 92M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 40.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 21.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 353.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 1404 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 26.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3877
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 29463

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 8945HS
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Max чи AMD Ryzen 9 8945HS?

Apple M4 Max має вищий показник інтегрованої графіки (63 бали проти 42), тому він краще підходить для ігор, хоча для серйозних ігор все ж потрібна дискретна відеокарта.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 9 8945HS замість Apple M4 Max?

Ryzen 9 8945HS може бути хорошим вибором для Windows-ноутбуків, якщо вам потрібна збалансована продуктивність і ви не плануєте використовувати macOS.

Який процесор швидше справляється з багатопотоковими завданнями?

Apple M4 Max значно швидший: у Geekbench 6 багатоядерний результат 26190 балів проти 13316 у Ryzen 9 8945HS.

Чи впливає дата виходу на продуктивність цих процесорів?

Так, M4 Max вийшов на 10 місяців пізніше (жовтень 2024) і використовує новішу архітектуру, що забезпечує вищу продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але M4 Max досягає кращої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.