Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами порівняння двох процесорів з абсолютно різними філософіями: Apple M4 Max (16-Core) — флагманський ARM-чіп 2024 року, створений для максимальної енергоефективності та високої однопотокової продуктивності, і AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX — потужний HEDT-процесор 2020 року, орієнтований на багатопотокові робочі навантаження. Ми порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та визначимо, який з них краще підходить для різних сценаріїв використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3986 проти 1669) та енергоефективністю. Він також демонструє кращі результати в більшості синтетичних тестів, таких як обробка зображень, PDF та компіляція коду. Однак Threadripper Pro 3955WX має суттєву перевагу в багатопотокових завданнях завдяки вищому показнику Passmark CPU (40299 проти 27399 у Cinebench R23). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват і швидкість у повсякденних завданнях — обирайте M4 Max. Якщо ваш пріоритет — багатопотокові робочі станції, Threadripper Pro залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (16-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 3986 проти 1669 у AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX.
  • За енергоефективністю обидва процесори отримали 100 балів, але M4 Max досягає цього на ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • У багатопотокових тестах M4 Max показує 26190 балів у Geekbench 6, тоді як Threadripper Pro — 13635, однак у Passmark CPU Threadripper випереджає (40299 проти 27399 у Cinebench R23).
  • M4 Max значно швидший у роботі з фото (236.2 зображень/с проти 102.7) та PDF (771.1 Mpixels/с проти 358.9).
  • AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX випущений у 2020 році, тоді як Apple M4 Max (16-Core) — у 2024, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 Немає даних

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1280 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 130.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 343.7 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 358.9 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 132.2 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 46 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 102.7 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 30 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 1669
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 13635

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 14 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Немає

Процесор

Ядер 12 16
Потоковий 12 32
Частота 4,52 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 16 32
Множник 45x 39x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 280 Вт
Сокет Apple M-Socket sWRX8
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 5120 Немає даних
TMUs 320 Немає даних
ROPs 160 Немає даних
Обчислювальні блоки 640 Немає даних
TGP 62 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 2048 ГБ
Кількість каналів 8 8
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 132.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 78 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 203M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 63.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 38.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 602 MBytes/sec
Physics Немає даних 2511 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 38.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2680
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 40299

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 128

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M4 Max (16-Core) має вищу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо в екосистемі macOS.

Чи підходить AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Passmark 40299) він добре справляється з рендерингом, але M4 Max виграє в реальних тестах, таких як обробка фото та PDF.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M4 Max на ARM-архітектурі споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для портативних пристроїв.

Чи варто купувати Threadripper Pro 3955WX у 2024 році?

Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для серверних завдань або рендерингу, він все ще актуальний, але M4 Max пропонує краще співвідношення продуктивності та енергоспоживання.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M4 Max (16-Core) значно швидший у компіляції Clang (219.7 Klines/с проти 130.6), що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.