Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max (16-Core) vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Якщо ви обираєте між флагманським Apple M4 Max (16-Core) та мобільним AMD Ryzen Z1, майте на увазі: це процесори з різних світів. M4 Max створений для професійної роботи в екосистемі Apple, тоді як Ryzen Z1 орієнтований на компактні ігрові пристрої та портативні консолі. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає AMD Ryzen Z1 за більшістю показників: у Geekbench 6 багатоядерний результат майже втричі вищий (26190 проти 8874), а Cinebench R23 демонструє майже 2,8-кратну перевагу. M4 Max також лідирує в обробці фото, PDF та компіляції коду. Однак Ryzen Z1 має кращі показники енергоефективності (обидва мають 100 балів) і може бути цікавим для портативних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для відеомонтажу, 3D-рендерингу або розробки – обирайте M4 Max. Для ігор у компактному форм-факторі Ryzen Z1 буде більш збалансованим рішенням.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M4 Max набирає 26190 балів у Geekbench 6, що майже втричі більше за 8874 у Ryzen Z1.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Max отримує 98 балів проти 65 у Ryzen Z1, що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: M4 Max має 63 бали, тоді як Ryzen Z1 – лише 34, що робить M4 Max кращим для графічних завдань.
  • Компіляція коду: M4 Max компілює 219.7 Klines/sec, а Ryzen Z1 – лише 59.6 Klines/sec, що в 3.7 рази повільніше.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але M4 Max досягає цього при значно вищій продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2281 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 27399 9890

GeekBench v6

File compression 2680 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 219.7 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 699.3 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 771.1 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 381.1 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 92.2 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 236.2 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 36.1 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3986 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 26190 8874

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2024 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 740M

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 4,52 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Множник 45x 32x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 9-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (40-core) Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 5120 256
TMUs 320 16
ROPs 160 8
Обчислювальні блоки 640 4
TGP 62 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 18,4 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 60.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 37 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 69M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 213.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 980 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3735
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18778

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen Z1 створений для портативних ігрових пристроїв і має кращу сумісність з іграми Windows. Однак M4 Max забезпечує вищу графічну продуктивність (63 бали проти 34), що робить його потужнішим для важких ігор, але лише в екосистемі Apple.

Чи варто обирати M4 Max для роботи з відео?

Так, M4 Max значно швидший: у тесті Background blur він обробляє 92.2 зображення/сек проти 42.3 у Ryzen Z1. Це робить його ідеальним для відеомонтажу, 3D-рендерингу та інших ресурсомістких завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M4 Max досягає цього при значно вищій продуктивності. Ryzen Z1 може бути вигіднішим для пристроїв з обмеженим охолодженням.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки ціни не вказані, варто враховувати, що M4 Max встановлюється в MacBook Pro, а Ryzen Z1 – в ігрові консолі та міні-ПК. Вибір залежить від бюджету та екосистеми.

Який процесор кращий для програмування?

M4 Max значно швидший у компіляції коду (219.7 Klines/sec проти 59.6 Klines/sec) та обробці текстів (381.1 сторінок/сек проти 249.2). Для розробки під macOS M4 Max – очевидний вибір.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.