Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (12-Core) vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Pro (12-Core) та AMD Ryzen 5 3600XT допоможе визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням. M4 Pro — новітній чип Apple 2024 року з акцентом на енергоефективність і однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 5 3600XT — перевірений часом процесор AMD для настільних ПК. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 3600XT за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю в бенчмарках (Cinebench R23: 2235 vs 1321 одноядерний, 19691 vs 9696 багатоядерний). M4 Pro також має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для Mac. Ryzen 5 3600XT залишається гідним вибором для бюджетних ігрових ПК на платформі AM4, але поступається за абсолютною швидкістю.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (12-Core) має майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (3846 проти 1821) та Cinebench R23 (2235 проти 1321).
  • Багатоядерна продуктивність M4 Pro більш ніж удвічі вища: Cinebench R23 19691 проти 9696, Geekbench 6 20093 проти 7613.
  • M4 Pro значно швидший у реальних завданнях: компіляція Clang (162.6 проти 60.2 Klines/sec) та обробка фото (196.9 проти 57.4 images/sec).
  • AMD Ryzen 5 3600XT вийшов у 2020 році, тоді як M4 Pro — у 2024, що пояснює технологічний розрив.
  • M4 Pro має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 27), що важливо для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2235 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 19691 9696

GeekBench v6

File compression 2080 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 162.6 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 512.7 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 506.6 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 367.4 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 85.1 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 196.9 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3846 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 20093 7613

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 4,52 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 12
Множник 45x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 38 Вт 95 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2048 Немає даних
TMUs 128 Немає даних
ROPs 64 Немає даних
Обчислювальні блоки 256 Немає даних
TGP 26 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 51.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 30.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 113M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 231.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1219 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2760
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18641

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 5 3600XT?

Для ігор на Mac краще підійде M4 Pro завдяки потужнішій інтегрованій графіці, але Ryzen 5 3600XT з дискретною відеокартою на ПК може бути доступнішим варіантом.

Чи можна порівнювати Apple M4 Pro та AMD Ryzen 5 3600XT напряму?

Так, хоча вони належать до різних платформ (ARM vs x86). M4 Pro встановлюється лише в Mac, а Ryzen 5 3600XT — у ПК з материнською платою AM4.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але M4 Pro забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки новішій архітектурі.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3600XT у 2024 році?

Так, якщо ви будуєте бюджетний ПК на платформі AM4. Для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі Ryzen 5000 або 7000 серій.

Який процесор швидше справляється з відеомонтажем?

Apple M4 Pro значно швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та оптимізації в Final Cut Pro. Ryzen 5 3600XT підійде для початкового рівня.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.