Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (12-Core) vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Pro (12-Core) та AMD Ryzen 5 7540U — це двобій двох архітектурно різних процесорів. Перший — флагманський чип Apple для професійних MacBook, випущений у 2024 році. Другий — енергоефективний мобільний процесор AMD для ультрабуків, представлений у 2023. Обидва забезпечують високий рівень енергоефективності, але суттєво відрізняються за сильними сторонами: M4 Pro домінує в одно- та багатопотокових завданнях, тоді як Ryzen 5 7540U пропонує доступність та універсальність.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 7540U за продуктивністю: майже вдвічі вищі результати в Cinebench R23 багатоядерному (19691 проти 9892) та Geekbench 6 (20093 проти 8822). M4 Pro також швидше обробляє файли, компілює код та рендерить PDF. Однак Ryzen 5 7540U — гідний бюджетний варіант для повсякденних завдань із хорошою енергоефективністю. Якщо вам потрібна максимальна потужність для професійної роботи — обирайте Apple M4 Pro. Для офісних сценаріїв та економії коштів — AMD Ryzen 5 7540U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M4 Pro набирає 19691 бал у Cinebench R23, що майже вдвічі більше за 9892 бали у AMD Ryzen 5 7540U.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Pro отримує 2235 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1789 у Ryzen 5 7540U — різниця близько 25%.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro має вищий рейтинг (63 проти 33), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх.
  • Швидкість обробки даних: M4 Pro стискає файли зі швидкістю 2080 MB/с, тоді як Ryzen 5 7540U — лише 988.4 MB/с.
  • Дата виходу: Apple M4 Pro (12-Core) вийшов у жовтні 2024 року, а AMD Ryzen 5 7540U — у травні 2023, що робить M4 Pro новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2235 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 19691 9892

GeekBench v6

File compression 2080 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 162.6 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 512.7 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 506.6 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 367.4 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 85.1 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 196.9 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3846 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 20093 8822

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 4,52 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 12
Множник 45x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 38 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 2048 256
TMUs 128 16
ROPs 64 8
Обчислювальні блоки 256 4
TGP 26 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 61.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 36.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 66M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 211.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 975 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3607
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18685

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 5 7540U?

Apple M4 Pro має вищий рейтинг інтегрованої графіки (63 проти 33) та кращі показники в тестах Background blur (85.1 проти 42.6 images/sec), тому він забезпечує вищу ігрову продуктивність, хоча обидва не призначені для важких ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 7540U у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний процесор для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого мультимедіа. Він має хорошу енергоефективність, але значно поступається M4 Pro у продуктивності.

Який процесор енергоефективніший: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 5 7540U?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), тому вони однаково добре підходять для тривалої роботи від батареї. Однак M4 Pro досягає цього при значно вищій продуктивності.

Який процесор кращий для відеомонтажу: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 5 7540U?

Apple M4 Pro значно кращий завдяки вищим багатоядерним показникам (Geekbench 6: 20093 проти 8822) та швидшому рендерингу (PDF Renderer: 506.6 проти 215.5 Mpixels/sec). Він впорається з відеомонтажем набагато ефективніше.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Apple M4 Pro (12-Core) має загальний рейтинг 76, тоді як AMD Ryzen 5 7540U — 55. M4 Pro є потужнішим рішенням за всіма ключовими показниками.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.