Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (12-Core) vs AMD Ryzen 7 5800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Pro (12-Core) і AMD Ryzen 7 5800U — це двобій свіжого чипа 2024 року від Apple та перевіреного мобільного процесора AMD 2021 року. M4 Pro демонструє значно вищі показники в одно- та багатопотокових тестах, а також має потужнішу інтегровану графіку. Ryzen 7 5800U, своєю чергою, залишається енергоефективним рішенням для ультрабуків. Детально розглянемо відмінності в бенчмарках, архітектурі та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) є беззаперечним лідером за продуктивністю: він випереджає Ryzen 7 5800U у Cinebench R23 (багатоядерний) майже в 2.4 рази (19691 проти 8154), а в Geekbench 6 — більш ніж удвічі. Також M4 Pro значно швидший у компіляції, обробці фото та трасуванні променів. Однак Ryzen 7 5800U має нижчий рівень TDP і може бути достатнім для офісних завдань, веб-серфінгу та нетребувальних ігор. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для креативної роботи або інтенсивних завдань — обирайте Apple M4 Pro. Для бюджетних ноутбуків із тривалим часом автономної роботи Ryzen 7 5800U все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (12-Core) має на 57% вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (2235 проти 1425), що дає перевагу в швидкодії додатків, які не використовують багато ядер.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 M4 Pro набирає 19691 балів, тоді як Ryzen 7 5800U — лише 8154, що робить M4 Pro в 2.4 рази потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка M4 Pro оцінюється в 63 бали проти 28 у Ryzen 7 5800U, що забезпечує кращу продуктивність у трасуванні променів і фотообробці.
  • M4 Pro обробляє 2080 MB/sec при стисненні файлів проти 707 MB/sec у Ryzen 7 5800U — майже втричі швидше.
  • Дата виходу: Apple M4 Pro представлений у жовтні 2024 року, а Ryzen 7 5800U — у січні 2021, що пояснює значний розрив у технологіях та архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2235 1425
Cinebench R23 (багатоядерний) 19691 8154

GeekBench v6

File compression 2080 MB/sec 707 MB/sec
Clang compilation 162.6 Klines/sec 50.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 512.7 pages/sec 136.9 pages/sec
PDF Renderer 506.6 Mpixels/sec 220.8 Mpixels/sec
Text processing 367.4 pages/sec 191.1 pages/sec
Background blur 85.1 images/sec 32 images/sec
Photo processing 196.9 images/sec 57.1 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 15.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3846 1899
Geekbench 6 (багатоядерний) 20093 7496

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 4,52 ГГц 1,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 45x 19x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 38 Вт 10-25 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 2048 512
TMUs 128 32
ROPs 64 8
Обчислювальні блоки 256 8
TGP 26 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 74.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 39.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 48M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 224.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 773 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3028
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18394

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5800U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 7 5800U?

Apple M4 Pro має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 28), що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх. Однак Ryzen 7 5800U може бути достатнім для нетребувальних проєктів і старих ігор.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 7 5800U у 2025 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і вам потрібна базова продуктивність для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Для важких завдань краще обрати M4 Pro.

Який процесор енергоефективніший: Apple M4 Pro чи Ryzen 7 5800U?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але M4 Pro досягає вищої продуктивності на ват, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Чи підходить Apple M4 Pro для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

Так, M4 Pro чудово справляється з відеомонтажем і рендерингом завдяки високій багатопотоковій продуктивності (19691 бал у Cinebench R23) та потужній графіці.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M4 Pro значно випереджає Ryzen 7 5800U: 3846 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1899, що дає перевагу в більшості повсякденних додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.